SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unilever wprowadza tubki do past nadające się do recyklingu

Pod koniec tego roku Unilever wprowadzi do swojej oferty past do zębów (marki m.in. Signal, Pepsodent, Closeup) tubki nadające się do recyklingu. Docelowo do 2025 roku zmiana opakowań obejmie całą linię produktów do higieny jamy ustnej.

Article

Unilever wprowadzi początkowo, pod koniec tego roku, tubki nadające się do recyklingu na dwóch największych rynkach produktów do higieny jamy ustnej: we Francji i Indiach. We Francji nowe tubki zostaną wprowadzone w asortymencie linii Signal Integral 8. Do 2025 roku nowe opakowania zostaną wprowadzone w całej linii produktów do higieny jamy ustnej w ofercie Unilevera.

Tubki past do zębów z tworzywa sztucznego i aluminium

Obecnie tubki past do zębów produkowane są z tworzywa sztucznego i aluminium, dzięki czemu są elastyczne, ale trudno poddać je recyklingowi.

W nowych opakowaniach aluminium zastąpiono materiałem wykonanym głównie z polietylenu o dużej gęstości (HDPE), który można poddawać recyklingowi. Ma to być również najcieńszy dostępny na rynku materiał z tworzywa sztucznego, grubości 220 mikronów. To zmniejszy ilość plastiku potrzebnego na każdą tubkę.

- Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi jest niewątpliwie jednym z największych wyzwań środowiskowych naszych czasów - mówi Samir Singh, globalny wiceprezes wykonawczy ds. oczyszczania skóry i pielęgnacji jamy ustnej. - Codziennie widzimy jego wpływ na naszą planetę, w tym miliardy tubek pasty do zębów wyrzucanych każdego roku na wysypiska śmieci. Dlatego jestem dumny z najnowszej innowacji w dziedzinie opakowań, dzięki której do 2025 r. cała nasza oferta past do zębów zostanie zapakowana w tuby nadające się do recyklingu. Droga do tego punktu była długa i pełna wyzwań, ale mamy nadzieję, że ta transformacja zainspiruje również szerszą branżę do dokonania zmian.

Projekt nowych tubek past do zębów Unilevera zatwierdziła firma RecyClass, wyznaczająca standardy recyklingu dla Europy, a także laboratoria w Azji i Ameryce Północnej.

Przy pracach nad nowymi tubkami past do zębów, które trwały 4 lata Unilever współpracował takimi producentami opakowań, jak EPL (dawniej Essel Propack), Amcorem, Huhtamaki i Dai Nippon Indonesia (DNPI).

Ponadto Unilever współpracuje z globalnymi organizacjami zajmującymi się recyklingiem, aby zapewnić zbiórkę i recykling nowych tubek. Takie rozwiązanie ma zostać wprowadzone we Francji - tam konsumenci będą mogli umieścić nowe tubki w swoich domowych pojemnikach do recyklingu, gotowe do zbiórki i przekształcenia w nowe produkty.

Dołącz do dyskusji: Unilever wprowadza tubki do past nadające się do recyklingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl