SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK: Agora może przejąć Heliosa

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie Centrum Filmowego Helios przez grupę medialną Agora.

UOKiK: Agora może przejąć Heliosa

"Agora stoi na czele grupy kapitałowej, w skład której wchodzi 14 przedsiębiorców prowadzących działalność m.in. w zakresie wydawania dzienników i czasopism oraz rozpowszechniania stacji radiowych. Centrum Filmowe Helios, razem ze swoją spółką zależną - Kinoplex, zajmuje się prowadzeniem kin w ponad dwudziestu polskich miastach (m.in. Femina w Warszawie i Bałtyk w Łodzi). Transakcja ma polegać na zakupie przez Agorę 84% akcji Heliosa" - czytamy w komunikacie.

Agora informowała o umowie przedwstępnej w sprawie nabycia Heliosa pod koniec marca. Podała wtedy, że łączna cena nabycia akcji wyniesie ok. 25 mln euro, ale może zostać podwyższona o kwotę nie wyższą niż około 1 mln euro po przeprowadzeniu badania finansowego Helios.

Udział Grupy Helios (Helios plus Kinoplex) w łącznej liczbie biletów do kina sprzedanych w polskich multipleksach w 2009 r. wyniósł około 24%.

Agora miała 21,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 1,08 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 248,11 mln zł wobec 274,45 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK: Agora może przejąć Heliosa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl