SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK: Fabryka Zdrowia oszukiwała klientów

Prowadząca aptekę internetową spółka Fabryka Zdrowia Wierzbowski i Wspólnicy wprowadzała konsumentów w błąd podając nieprawdziwe informacje o promocyjnych cenach leków – uznała prezes UOKiK i nakazała zaniechanie stosowania tej praktyki.

UOKiK: Fabryka Zdrowia oszukiwała klientów

Leki oferowane przez spółkę za pośrednictwem witryny www.fabrykazdrowia.pl posiadały dwie ceny: przekreśloną i aktualną wraz ze wskazaniem ile konsument oszczędza na tym zakupie, przy pomocy hasła "oszczędzasz" oraz kwoty tej oszczędności.

Postępowanie UOKiK wykazało, że przekreślone ceny produktów są zawyżone, ponieważ nie obowiązywały u przedsiębiorcy bezpośrednio przed promocją. W rzeczywistości były to ceny wynikające z cenników hurtowni powiększone o stosowaną marżę.

W opinii Urzędu przedsiębiorca wywołał u konsumenta mylne przekonanie o większej niż w rzeczywistości atrakcyjności jego oferty. Tymczasem zgodnie z prawem, każdy przedsiębiorca ma obowiązek informować o cenie i właściwościach oferowanego produktu lub usługi w sposób rzetelny i pełny. Działania zmierzające do niedoinformowania, dezorientacji a także wykorzystania niewiedzy lub naiwności konsumenta są sprzeczne z dobrymi obyczajami a tym samym niezgodne z prawem.

Prezes UOKiK wydała decyzję, poprzez którą m.in. nakazała przedsiębiorcy zaniechanie stosowania tej niedozwolonej praktyki. Spółka musi też opublikować odpowiedni fragment decyzji na stronie internetowej www.fabrykazdrowia.pl. Decyzja jest prawomocna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK: Fabryka Zdrowia oszukiwała klientów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Niestety w bardzo wielu przypadkach tzw. marketing i reklama to metody oszukiwania klientów. Oszustwa przy sprzedaży są na każdym kroku. Ciekawe czy UOKiK weźmie się na przykład za producentów wędlin. 95% wędlin w Polsce to produkty oszukiwane.
8 8
odpowiedź
User
inginia
tak, masz rację kolego niech się wezmą za wędliny
8 8
odpowiedź