SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK: Hyperion może przejąć sieć kablową Stream

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie dostawcy telewizji kablowej Stream przez spółkę telekomunikacyjną Hyperion.

UOKiK: Hyperion może przejąć sieć kablową Stream

Hyperion kupi 77,27 proc. akcji Stream od Penta Investments za 92,5 mln zł. Grupa MNI pracuje nad kolejnymi akwizycjami.

Stream świadczy usługi telewizji cyfrowej i analogowej, dostępu do internetu i telefonii stacjonarnej. Prezes Hyperiona Marek Południkiewicz informował, że spółka ta osiąga przychody rzędu 50 mln zł rocznie i jest rentowna na poziomie EBITDA. Stream ma ok. 90 tys. abonentów, a dzięki jego przejęciu cała grupa MNI będzie miała ponad 260 tys. klientów kupujących w sumie ponad 300 tys. usług telekomunikacyjnych.

Zakup większościowego pakietu Stream Communications zrealizowany zostanie za pieniądze z kredytu bankowego, zarząd Hyperion nie planuje podwyższania kapitału spółki i tym samym rozwadniania udziału obecnych akcjonariuszy.

"Dopinamy szczegóły dużego kredytu inwestycyjnego z konsorcjum dwóch krajowych banków. Jego wartość będzie większa niż transakcji. Kredytodawcy wierzą w nasz plan rozwoju w segmencie telekomunikacyjnym, dlatego chcą finansować kolejne nasze projekty akwizycyjne" – powiedział Południkiewicz.

Obecnie trwa proces łączenia Hyperiona ze spółką MNI Telecom.

"W perspektywie średniookresowej - do końca 2013 r. - nowy powiększony Hyperion ma zwiększyć bazę kliencką do 380 tys., zarówno poprzez rozwój organiczny (dzięki rozszerzeniu zasięgu terytorialnego), jak i kolejne akwizycje. Zwiększeniu ma ulec tzw. wskaźnik multiplikacji usług (ich liczby na abonenta) poprzez ich dosprzedaż, jak i oferowanie pakietów w różnych konfiguracjach dopasowanych do oczekiwań zarówno obecnych, jak i nowych klientów. W konsekwencji do końca 2013 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Hyperion narastająco powinny przekroczyć już 1 mld zł, przy jednoczesnym wyniku EBIDTA wynoszącym ponad 100 mln zł rocznie. W 2013 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Hyperion powinny wynieść ponad 350 mln zł. Dla porównania, w 2009 r. wyniosły 40,2 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK: Hyperion może przejąć sieć kablową Stream

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl