SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Upadłość Marquard Media Polska: oszacowano majątek firmy

W ramach postępowania upadłościowego Marquard Media Polska opisano i oszacowano zorganizowaną część przedsiębiorstwa wschodzącą w skład jego masy upadłości.

(PAP / Marcin Bielecki)Article

Jak podano w komunikacie opublikowanym w Monitorze Sądowym i Gospodarczym opis i oszacowanie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Marquard Media Polska, obejmującej składniki niematerialne i prawne, wchodzące w skład masy upadłości, został przekazany sędziemu komisarzowi 12 maja.

Komunikat zamieszczono 25 maja, w ciągu tygodnia zainteresowane osoby i firmy mogły przekazywać sędziemu komisarzowi skargi na ten opis.

Postępowanie upadłościowe Marquard Media Polska ogłoszono 14 kwietnia, nie podano uzasadnienia wszczęcia tej procedury. Zaznaczono, że jego koszty poniesie sama firma, a za szczegółowe rozliczenie będzie odpowiadał referendarz sądowy. Na syndyka wyznaczono Aleksandrę Strynkiewicz-Kondracką.

Wierzyciele, których należności wobec Marquard Media Polska nie wpisano do księgi wieczystej, mieli 30 dni na zgłoszenie swoich roszczeń.

Marquard wycofał się z rynku prasowego, nie porozumiał z wierzycielami

Z końcem 2019 roku Marquard Media Polska zrezygnował z wydawania wszystkich swoich magazynów drukowanych, wycofał się z organizacji eventów i zwolnił 70 proc. pracowników. - Niewielka skala działalności, bardzo konkurencyjny rynek, duża zależność od tytułów wydawanych na licencji i niedoskonały model biznesowy w tym obszarze zmusiły nas do zerwania z tą tradycyjną częścią biznesu - uzasadnił Bijan Khezri, CEO oraz współwłaściciel Marquard Media Group.

Równocześnie firma rozpoczęła postępowanie sanacyjne. - Wprowadzone zostały wszystkie operacyjne środki restrukturyzacyjne, a ostatnim elementem realizacji złożonego planu restrukturyzacyjnego jest redukcja zobowiązań poprzez zawarcie układu z wierzycielami - podała pod koniec lipca ub.r. w sprawozdaniu finansowym.

Do porozumienia z wierzycielami jednak nie doszło. W drugiej połowie listopada ub.r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie zdecydował o umorzeniu postępowania sanacyjnego firmy.

Zaznaczono, że wierzyciele mogą w ciągu dwóch tygodni złożyć skargę na tę decyzję, natomiast „osobie uprawnionej do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości dłużnika zgodnie z przepisami Prawa upadłościowego, przysługuje prawo do złożenia uproszczonego wniosku o ogłoszenie upadłości w terminie przewidzianym do złożenia zażalenia na postanowienie o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego”.

Na początku lutego br. Sąd Rejonowy w Warszawie zabezpieczył majątek Marquard Media Polska, a na tymczasowego nadzorcę firmy wyznaczył Aleksandrę Strynkiewicz-Kondracką. Wiosną ub.r. z zarządu wydawnictwa odszedł Andrzej Fudała.

Serwisy Marquarda nadal aktualizowane

Należące do Marquard Media Polska witryny internetowe nadal są redagowane. Według naszych ustaleń od kilku miesięcy pracownicy firmy otrzymują wynagrodzenie w ratach.

W 2019 roku Marquard Media Polska zanotował spadek przychodów o 28,6 proc. do 20,77 mln zł, a jego wynik netto poszedł w dół z 655 tys. zł zysku do 8,33 mln zł straty. Firma nie złożyła jeszcze sprawozdania finansowego za ub.r.

Dołącz do dyskusji: Upadłość Marquard Media Polska: oszacowano majątek firmy

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ciekawy
szkoda że w artykule nie ma podanych przykładowych tytułów pism i przykładowych nazw portali. Czyli nic nie wiadomo z tego artykułu
odpowiedź
User
Oj
Wynagrodzenie w ratach, właściwie gwarancja, że się straci wkrótce robotę... Ludzie, co wy tam jeszcze robicie? Uruchamiajcie własne biznesy internetowe! Znajdźcie kogoś, kto wam pomoże i heja! Za rok będziecie zarabiać więcej niż tam i to *na* *własnym*. Trzymam kciuki!
odpowiedź
User
oiu
Kto następny bo kandydatów sprzedajacych badziewie i muł jest Wielu
odpowiedź