SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UPC będzie korzystać z sieci Fiberhost, zwiększy zasięg o 550 tys. gospodarstw domowych

UPC Polska zamierza korzystać z otwartych sieci światłowodowych Fiberhost, wybudowanych w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3). Dzięki temu w zasięgu operatora znajdzie się kolejnych pół miliona gospodarstw domowych w Polsce. Fiberhost należy do Inei.

fot. materiały prasowe Article

W grudniu 2019 roku UPC POlska i Inea podpisały umowę na świadczenie usług hurtowych w modelu BSA na obszarach objętych pierwszym i drugim konkursem POPC. Ta współpraca została rozszerzona o umowę na korzystanie z otwartych sieci światłowodowych Fiberhost, budowanych w ramach trzeciego konkursu POPC.

To ma sprawić, że w przyszłości oferta operatora będzie dostępna dla mieszkańców ponad 548 tysięcy gospodarstw domowych w ośmiu województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim, małopolskim oraz opolskim. UPC to pierwszy operator, który podpisał umowę na korzystanie z sieci Fiberhost.

- Współpraca z Inea to jeden ze sposobów dotarcia z superszybkim internetem, zintegrowaną telewizyjną rozrywką i usługami mobilnymi UPC do kolejnych polskich rodzin. Łącznie, dzięki podpisanym już umowom dostępowym do sieci POPC zasięg naszych usług zwiększy się o kolejne 1.7 miliona gospodarstw domowych w Polsce - komentuje Robert Redeleanu, prezes UPC Polska.

Michał Bartkowiak, prezes spółki Inea podkreśla, że mamy teraz wyjątkowy czas, w którym przekonaliśmy się, jak ważny jest dostęp do szerokopasmowego internetu. - W wielu miejscach w naszym kraju mieszkańcy nadal nie mają dostępu do usług cyfrowych. Dzięki realizowanym przez nas inwestycjom wkrótce to się zmieni. Jednak bez dostawców usług, nawet najlepsza infrastruktura telekomunikacyjna nie jest wiele warta. Dlatego bardzo mnie cieszy umowa z UPC Polska: to dla nas ważny partner biznesowy i rozpoznawalna w całym kraju marka, pod którą oferowane są nowoczesne usługi. Dla Fiberhost to ważny moment, gdyż wraz z rozpoczęciem tego projektu i podpisaną właśnie umową rozszerzamy nasze działania poza Wielkopolskę - komentuje Bartkowiak.

Sieci mają być budowane i sukcesywnie oddawane do użytku, a klienci - informowani na bieżąco o dostępności usług UPC. Wraz z umową na korzystanie z sieci POPC3, podpisana została także umowa na partnerstwo techniczne dotycząca wszystkich obszarów POPC.

Po pierwszym kwartale br. spółka UPC Polska miała 1,49 mln klientów i 3,185 mln cyfrowych subskrypcji. Liczba użytkowników internetu od UPC wzrosła o 11,7 tys., osiągając poziom 1,241 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC będzie korzystać z sieci Fiberhost, zwiększy zasięg o 550 tys. gospodarstw domowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl