SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Redeleanu za Fransa-Willema de Kloet szefem UPC Polska

Z początkiem kwietnia br. funkcję CEO w UPC Polska obejmie Robert Redeleanu, poprzednio szef UPC na Węgrzech i w Rumunii. Na czele polskiego oddziału zastąpi Fransa-Willema de Kloet, który żegna się z firmą.

Robert RedeleanuArticle

Robert Redeleanu z Liberty Global jest związany od pięciu lat. Najpierw był CEO UPC w Rumunii, a dwa lata temu objął taką funkcję w firmie na Węgrzech. - Cieszę się, że mogliśmy mianować Roberta Redeleanu na lidera UPC Polska, naszej największej spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jestem przekonana, iż jego dotychczasowe dokonania w Liberty Global przyczynią się do dalszego rozwoju UPC Polska, a co za tym idzie - również działalności Liberty Global w całym regionie CEE - komentuje Severina Pascu, CEO Liberty Global w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na czele UPC Polska Robert Redeleanu zastąpi Fransa-Willema de Kloet, który objął tę funkcję w kwietniu 2016 roku. Z końcem marca br. Fransa-Willem de Kloet odchodzi z firmy, nie podano jego dalszych planów zawodowych.

Przypomnijmy, że październiku ub.r. UPC Polska ogłosiła przejęcie Multimedia Polska za 760 mln dolarów. Transakcję analizuje obecnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który decyzję w tej sprawie ma podjąć do końca marca.

Robert Redeleanu zaczął karierę zawodową w 1996 roku w Unileverze. Pełnił tam wiele kierowniczych funkcji w regionie CEE i w krajach bałtyckich, a w latach 2006-2009 był szefem marketingu koncernu w Rosji i na Ukrainie, a potem szefem Scandia Foods. Następnie pełnił funkcję dyrektora marketingu w Telemobil.

Redeleanu jest absolwentem ASE w Bukareszcie o specjalizacji finanse i bankowość. Ukończył także executive management program w Darden School of Business na Uniwersytecie Wirginii.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Redeleanu za Fransa-Willema de Kloet szefem UPC Polska

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ityle
To nie pierwszy przypadek, że ktoś z Rumunii obejmuje "dowództwo" w polskim przedstawicielstwie zachodniej korporacji. Kolonizacja do kwadratu.
odpowiedź
User
Prawdziwy Polak
Lepiej, że z Rumunii, niż z Nowogrodzkiej!!!!!
odpowiedź
User
Jon
Znów zmiana.
odpowiedź
User
kier skupu złomu
Ale co do obiecanych dekoderów 4k od nowego roku nic sie nie zmieniło jak mniemam
odpowiedź