SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UPC z najszybszym internetem stacjonarnym, a Orange z mobilnym (ranking Speed Test)

Z pomiarów przeprowadzonych przez platformę Speed Test wynika, że w lipcu najszybsze stałe łącze internetowe zapewniało w Polsce UPC, natomiast Orange okazał się najszybszy zarówno wśród dostawców mobilnych, jak i w segmencie sieci LTE.

Article

Speed Test to internetowa platforma pozwalająca na pomiar wydajności łączy internetowych w urządzeniach użytkowników.

Na podstawie testów dokonywanych przez tysiące internautów za pomocą Speed Test platforma publikuje cykliczne zestawienia prezentujące u których dostawców średnia prędkość połączeń jest najwyższa.

Ostatnia edycja zestawienia obejmuje lipiec br. Okazuje się, że wśród dostawców internetu stacjonarnego na pierwszym miejscu jest UPC. Średnia prędkość pobierania danych z sieci u tego operatora wynosi 46,7 Mb/s, a wysyłania 7,3 Mb/s.

Na drugim miejscu znalazła się Vectra ze średnią wydajnością pobierania na poziomie 40 Mb/s, wysyłanie danych osiągnęło średnią prędkość 5,8 Mb/s. Podium zamyka Orange z wynikiem odpowiednio 16 i 4 Mb/s.

Wśród dostawców mobilnych najszybsze połączenie oferował w lipcu br. Orange (download - 17,6 Mb/s, upload - 7,2 Mb/s), który pokonał T-Mobile oraz Play. Na czwartym miejscu znalazł się Plus.

Trzeci ranking prezentowany przez Speed Test dotyczy internetu mobilnego w technologii LTE - tutaj brane są pod uwagę wyłącznie testy prowadzone za pomocą mobilnej aplikacji Speed Test.

Najszybszym dostawcą internetu LTE okazał się Orange, który w porównaniu z poprzednim rankingiem wyprzedził zajmującą obecnie drugą pozycję sieć T-Mobile. Orange osiągnął prędkość pobierania ponad 27,6 Mb/s i wysyłania przekraczającą 11,9 Mb/s. Na trzecim miejscu znalazł się Play, a na ostatnim – Plus.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC z najszybszym internetem stacjonarnym, a Orange z mobilnym (ranking Speed Test)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PIOTR-piotr
UPC by moglo zaczac inwestowac w swiatlowody tak jak robi to Orange.
11 9
odpowiedź
User
fistasz
o, TMobile przestało obiecywać i wreszcie działa! dobrze, dobrze, bo już się obawiałem, czy przejście na ten ich uproszczony abonament ze sporym pakietem, to była właściwa decyzja... ;d
10 9
odpowiedź
User
Alan
Należy zadać pytanie, czy był to rzetelny speed test. Bo jeśli Plus nie był najszybszy, to śmiem w to powątpiewać. Nie chwaliliby się w reklamach, że mają dwa razy szybszy net od Playa, gdyby to nie była prawda. A o procesach jakoś nie słyszałem...
8 8
odpowiedź
User
Ślifka
O Netia na 5 miejscu. Całkiem dobry wynik, tylko kiedy postarają się o zmniejszenie ilości awarii? Fajnie, że mają tak dużo różnych ofert i teraz te propozycje dla studentów, dobry kierunek przyjęli
9 8
odpowiedź