SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UPC z usługą Wi-Free. Bezpłatne hotspoty z modemów klientów

Sieć UPC Polska uruchomiła usługę dostępu do internetu Wi-Free. To bezpłatna sieć hotspotów, którą tworzą modemy Wi-Fi użytkowników internetu UPC. Usługa pilotażowo wystartowała w Sopocie.

Article

Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa zostanie automatycznie włączona abonentom, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć w systemie Moje UPC (opcja opt-out). Aby zalogować się do sieci Wi-Free trzeba podać nr ID klienta oraz numer pesel.

Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s i posiadają też odpowiedni modem jak Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200 czy Cisco EPC 3925. Jeśli jednak klienci nie zdecydują się na udostępnienie internetu innym abonentom, sami nie będą mogli korzystać z usługi udostępnianej przez pozostałych klientów.

>>> UPC z telewizją na urządzeniach mobilnych

Usługa świadczona będzie na wydzielonym paśmie i nie będzie wpływać na prędkość internetu oferowaną klientom UPC w ramach ich umowy z operatorem.

Wi-Free wystartowało pilotażowo w Sopocie, gdzie usługa będzie dostępna dla 6 tys. klientów UPC. Jej zasięg rozszerzany będzie o kolejne polskie miasta - w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy usługa ma być dostępna na wszystkich modemach firmy w Polsce. W przyszłości pojawi się też w wybranych krajach Europy.

Sieć UPC Polska na koniec 2013 roku miała 915,9 tys. abonentów internetu (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC z usługą Wi-Free. Bezpłatne hotspoty z modemów klientów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Kolejna okazja dla kombinatorów - wykupi się usługę na spółkę ze znajomymi, albo wykupią rodzice a potem kilka osób pasożytuje na sąsiadach w innym bloku, na innym osiedlu, w innym mieście, też mających UPC.
Jak dla mnie strzał w stopę...
11 10
odpowiedź
User
Jacek
Jakiś chory pomysł!
Jak to wpłynie na bezpieczeństwo?! Chyba to był strzał w kolano dla upca
8 10
odpowiedź
User
augustel
narazie to tylko próba i to jeszcze w jednym miescie zobaczymy jak to wyjdzie. a bezpieczenstwo? no nikt po cichaczu nie bedzie sciagac. ktos ode mnie ja od niego. no i dwa jak ktos nie jest w systemie to nie skorzysta.
8 8
odpowiedź