SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Uroda” zmienia się w kwartalnik i zwalnia pracowników. Aneta Wikariak naczelną

Edipresse Polska zdecydowało o przekształceniu magazynu „Uroda” z miesięcznika w kwartalnik. Wydawnictwo rozstaje się też z częścią jego dotychczasowej redakcji. Tytuł przygotowywać będzie teraz zespół pisma „Flesz”, a jego naczelną zostanie Aneta Wikariak.

Aneta Wikariak Article

- „Uroda” należy do kategorii pism specjalistycznych, ma węższą niż inne magazyny luksusowe tematykę. Zmiana częstotliwości wydań „Urody” to dostosowanie pisma do potencjału rynku - uzasadnia decyzję wydawcy Magdalena Modrzewska, dyrektor wydawnicza „Urody”.

Z danych ZKDP wynika, że „Uroda” od lat znajdowała się na szarym końcu zestawienia sprzedaży miesięczników luksusowych dla pań. W I kwartale br. jej średnia sprzedaż ogółem wyniosła 32 742 egz. , czyli o 8,4 proc. mniej niż rok wcześniej. W tym okresie gorszą sprzedaż w segmencie miał tylko miesięcznik „Shape” (więcej na ten temat).

W poniedziałek 14 lipca br. na rynku ukaże się podwójne, wakacyjne wydanie „Urody”. Jego cena (4,99 zł) i objętość pozostaną bez zmian. Natomiast pierwszy numer kwartalnika wejdzie do kiosków jesienią tego roku. Będzie się on ukazywać pod nazwą „Flesz Uroda” i na stałe będzie tworzony przez zespół dwutygodnika „Flesza”. Nową redaktor naczelną magazynu zostanie Aneta Wikariak, szefowa pism „Flesz” i „Party”.

Danuta Bybrowska, dotychczasowa redaktor naczelna „Urody”, otrzymała propozycję pozostania w Edipresse oraz poprowadzenia innych projektów wydawniczych. Większość pozostałych członków zespołu „Urody” (jej redakcja liczyła w sumie dziewięć osób) również ma kontynuować pracę w spółce. Rozmowy na ten temat trwają.

„Uroda” to tytuł, który powstał jeszcze w czasach PRL. Edipresse przejęło go w 2002 roku od Polskiego Domu Wydawniczego.

Przypomnijmy, że wydawnictwo Edipresse Polska pracuje obecnie nad nowym magazynem luksusowym kierowanym do kobiet. Jego debiut ma nastąpić jesienią tego roku. Wydawca na razie udziela informacji na temat projektu (dowiedz się więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Uroda” zmienia się w kwartalnik i zwalnia pracowników. Aneta Wikariak naczelną

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
+++
o, to już koniec Smutnej Danuty?
18 8
odpowiedź
User
(*)
No, Danuta się nie postarała...
17 8
odpowiedź
User
ala
Zwolnienia były już od ubieglego roku. To, ze firma znajduje miejsca dla pracownikow, to jakis zart!
19 11
odpowiedź