SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Urodziny tvn24

Pierwszy rok tvn24 podsumowują: Tomasz Wróblewski szef Newsweeka, Bogusław Chrabota dyr. programowy Polsatu i Piotr Sławiński szef Wiadomości

9 sierpnia 2001 Grupa ITI rozpoczęła nadawanie pierwszego w Polsce 24-godzinnego kanału informacyjnego TVN 24.

Jak ten rok oceniają specjaliści? Oto opinie:

- Od dnia w którym pojawił się pomysł stworzenia telewizji informacyjnej, byłem gorącym zwolennikiem TVN24. Uważałem, że jest to dowód na nowy etap rozwoju polskiej telewizji, ale też dowód na nowy etap w naszym społeczeństwie, które z dywagacyjno-spekulacyjnego staje się wreszcie równoprawnym społeczeństwem epoki informacji.

Dziś w rok po pojawieniu się TVN24 nie tylko mogę powtórzyć te słowa, ale też dodać, że ludzie budujący program okazali sie niezwykle profesjonalni. Tworzą program porywający, zawsze aktualny i co w naszym zawodzie najważniejsze - wiarygodny.

O tym jak trudno jest stworzyć taką telewizje najlepiej niech świadczy fakt, ze pomimo wysiłków czynionych przez telewizje publiczną i inne stacje komercyjne dotychczas nikomu nie udało się stworzyć nic co mogłoby się równać z TVN24 - mówi Tomasz Wróblewski, szef Newsweek Polska.

- Projekt tyleż ambitny, co wizjonerski. Wstrzelił się - przypadkiem nieco - w najważniejszy newsowo moment zeszłego roku. Ale zarazem trafił na dekoniunkturę na rynku telewizyjnym. Zarazem dość nieszczęśliwie próbowano go sprzedać do kabla i średnio dobrze promowano. Sukces jakościowy, ale zarazem porażka komercyjna. Wcześniej trzeba była się zabrać za skonstruowanie dystrybucji. Czy teraz ma szansę? Szczerze wątpię. Już nie przemawia za nim kryterium nowości. Myślę, że musi przejść metamorfozę, by przetrwać. Niewątpliwie jest jednak czymś, o czego stworzeniu kiedyś marzył, bądź ciągle marzy, każdy człowiek telewizji z głową i jajami... - komentuje Bogusław Chrabota, dyrektor programowy Polsatu.

- Nie będę się specjalnie rozwodził nad oceną TVN 24, ale oto kilka plusów:
 • Justyna Pochanke ( zdecydowany, największy plus),
 • bardzo profesjonalna oprawa programu (scenografia, muzyka, jingle),
 • i plus złośliwy - średnio 20 tysięcy widzów.

  i minusów:

 • mimo szumnych zapowiedzi brak sygnału w większości TV kablowych,
 • zbyt częsta powtarzalność rozmów i news'ów już tracących na aktualności,
 • jak na roczne doświadczenie i deklarowany profesjonalizm zbyt wiele wpadek realizacyjno - technicznych, ale tu sypię głowę popiołem, my jesteśmy o 49 lat starsi i też się mylimy - komentuje Piotr Sławiński, szef Wiadomości.

  A jakie są Państwa oceny nowego kanału?
  Zapraszamy do dyskusji na forum
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Urodziny tvn24

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl