SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amerykański NGO's w kampanii społecznej apeluje o eliminację w policji uprzedzeń rasowych

"Not a gun" to tytuł nowej kampanii społecznej Courageous Conversation Global Foundation, organizacji promującej tolerancję i zajmującej się problemem uprzedzeń rasowych. Akcja zwraca uwagę na częstotliwość interwencji policji wobec czarnoskórych, którzy są w USA zatrzymywani i śmiertelnie ranieni częściej niż osoby o białym kolorze skóry.

Article

W przygotowanym na potrzeby kampanii "Not a gun" filmie widzimy jak po kolei troje bohaterów, kupuje w sklepie batonik. Najpierw to młoda kobieta, potem mężczyzna w garniturze (obie te osoby mają białą skórę). Następny klient to czarnoskóry mężczyzna, który po zakupie wkłada słodycz do kieszeni i wychodzi ze sklepu. Następnie widać, jak zatrzymuje go policja.

W spocie pada informacja, że „czarnoskóra osoba jest trzy razy bardziej narażona na śmierć z rąk policji. Często, gdy jest uzbrojona tylko w baton. Pomóż wszystkim bezpiecznie dostać się do domu”.

"Not a gun" przeciwko uprzedzeniom rasowym

Kampania nakłania także do podpisania petycji na Notagun.org, w której Courageous Conversation Global Foundation apeluje do służb o zmiany w obszarze nawet nieświadomych uprzedzeń rasowych i eliminację przypadków strzelania do nieuzbrojonych czarnoskórych obywateli. Jedna z takich właśnie historii stała się inspiracją do scenariusza powyższego spotu.

W 2012 roku Trayvon Martin zginął z rąk dowódcy straży sąsiedzkiej. Miał przy sobie tylko paczkę cukierków Skittles.

Eric Garner i Stephon Clark to inni czarnoskórzy mężczyźni, którzy zostali zabici przez policjantów, którzy błędnie ocenili, że ci mają przy sobie broń.

Spot reklamowy uzupełnią reklamy w prasie, nośnikach zewnętrznych i aktywności w digitalu.

Za kreację spotu odpowiada agencja GS&P, reżyserem był Kevin Foley.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amerykański NGO's w kampanii społecznej apeluje o eliminację w policji uprzedzeń rasowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lukasz
Problem jest znacznie szerszy i bardziej skomplikowany niż to opisaliście. W USA policjantów szkoli się w terrorze strachu i bezwzględności. Najpierw strzelaj, potem zadawaj pytania. Zabij, albo zostaniesz zabity. Oczywiście ci od "ochrony życia" za to odpowiadają. Polecam Patriotic Act na Netflixie, gdzie jeden odcinek poruszał to zagadnienie.
0 1
odpowiedź