SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Usain Bolt chce opatentować własne logo, by stosować je m.in. na odzieży

Jamajski lekkoatleta Usain Bolt, ośmiokrotny mistrz olimpijski i posiadacz tytułu najszybszego człowieka na świecie, złożył wniosek do US Patent and Trademark Office o rejestrację logo zawierającego jego charakterystyczną pozę zwycięzcy.
 

Article

Usain Bolt złożył w Amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych wniosek o opatentowanie swojego słynnego gestu, który wykonywał po zwycięstwach. Sportowiec chce, by uznano go za znak towarowy.

Znak ten opisano w złożonym wniosku jako “sylwetkę mężczyzny w charakterystycznej pozie, z jedną ręką zgiętą i skierowaną w stronę głowy, a drugą uniesioną i skierowaną ku górze”. Poza ta jest rozpoznawana na całym świecie. Bolt przyjmował tę pozycję zawsze wtedy, gdy wygrywał zawody, zdobywał medale lub ustanowił rekord świata.

Bolt chce rozbudować swój biznes i mieć pełną wyłączność na wykorzystanie znaku przedstawiającego charakterystyczną pozę.

Rejestracja znaku towarowego pozwoliłaby sportowcowi na samodzielne oferowanie przedmiotów wymienionych we wniosku lub udzielenie licencji na korzystanie ze znaku towarowego osobom trzecim. Dzięki temu lekkoatleta będzie miał prawo do wykorzystania zastrzeżonego znaku na odzieży, gadżetach, w barach i restauracjach. Mógłby także udzielać licencji na wykorzystywanie znaku innym firmom.

Odzież, biżuteria, dodatki i nie tylko

Zgodnie z informacjami zawartymi we wniosku sportowiec zamierza m.in. używać znaku towarowego do wizerunków na ubraniach, butach, czapkach, biżuterii, dodatkach, podczas wydarzeń sportowych, rozrywkowych i kulturalnych, w restauracjach, barach sportowych.

12 lat temu Bolt złożył już podobny wniosek, ale nigdy nie wykorzystał logo, w związku z czym pozwolenie na jego używanie zostało cofnięte.

Pozycja Bolta stała się szeroko znana w 2008 roku, kiedy sportowiec został uznany za najszybszego człowieka na świecie na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Jego znak firmowy nazywał się „Do świata”. Bolt wycofał się ze sportu w 2017 roku po Mistrzostwach Świata w Londynie, gdzie zajął trzecie miejsce w biegu na 100m.

Dołącz do dyskusji: Usain Bolt chce opatentować własne logo, by stosować je m.in. na odzieży

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
c3po
przecież już ma szybkie przejazdy Bolt
6 0
odpowiedź