SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Usługa lokalizacyjna 'co, gdzie, którędy?' w Idei

W sieci Idea od początku maja 2002 r. dostępna jest usłauga lokalizacyjna 'co, gdzie, którędy?'. Usługa ta oprócz automatycznej lokalizacji miejsca pobytu umożliwia poznanie listy najbliższych obiektów i punktów usługowych oraz odległość do nich. Serwis 'co, gdzie, którędy?' dostępny by ł w ub. r. jest poprzez przeglądarkę WAP lub wysłanie SMS z zapytaniami, a obecnie jego funkcjonalność została wzbogacona o wersje głosową systemu IVR. Z usługi mogą korzystać wszyscy abonenci sieci Idea, którzy połączą się z numerem *7144 (opłata za minutę 1 PLN netto).

Podobnie jak wersja SMS'owa i WAP'owa serwis wykorzystuje system pozwalający na zlokalizowanie karty SIM, z której realizowane jest połączenie i na tej podstawie dobiera najbliższe obiekty z kategorii wybranej przez dzwoniącego. Po uzyskaniu połączenia z numerem *7144 dzwoniący słyszy kolejne komunikaty lektora, ułatwiające korzystanie z serwisu. Nowością w serwisie jest uproszczony sposób jego obsługi i nawigacji za pomocą jednego klawisza telefonu - 0.

Ponadto serwis zapamiętuje wcześniejsze wybory i przy kolejnym kontakcie automatycznie układa dla dzwoniącego indywidualne menu przyspieszające proces poszukiwania informacji. Pierwszym z etapów jest określenie trybu lokalizacji (automatyczna lub ręczna). Następnie użytkownik ma możliwość wyboru jednej z 6 podstawowych kategorii: rozrywka, sytuacje awaryjne, zakupy, usługi, turystyka. Kolejnymi decyzjami precyzuje swoje potrzeby i zarazem uściśla zakres przeszukiwanych danych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Usługa lokalizacyjna 'co, gdzie, którędy?' w Idei

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl