SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uwaga na fałszywe e-maile Microsoftu

Microsoft: nie rozsyłaliśmy e-maili zachęcających do aktualizacji Windowsa.

Polski oddział firmy Microsoft poinformował, że od niedzielnego popołudnia do polskich internautów rozsyłane są fałszywe e-maile zatytułowane „Uwaga: Twój komputer jest zagrożony!”, opatrzonych logo Microsoft Windows i aliasem „Microsoft Centrum Bezpieczeństwa” oraz zachęcających do natychmiastowej aktualizacji systemu Windows.

- Chcielibyśmy poinformować, że firma Microsoft nie jest nadawcą powyższej korespondencji, ani nie zleciła nikomu jej rozesłania. Chcielibyśmy przestrzec polskich internautów przed otwieraniem wspomnianej korespondencji oraz, przede wszystkim, klikaniem w zawarte w niej linki i instalowaniem z nich jakichkolwiek aplikacji. Łącza te prowadzą do strony internetowej zawierającej niebezpieczne oprogramowanie, którego celem jest zainfekowanie komputera. Jego pobranie i instalacja może grozić umożliwieniem osobom trzecim dostępu do komputera lub danych - poinformował portal Wirtualnemedia.pl Bartłomiej Danek, Rzecznik Prasowy Microsoft Polska.

- Przypominamy jednocześnie, że firma Microsoft nie prowadzi mailingów zachęcających do aktualizacji oprogramowania i nie przesyła drogą e-mail służących do tego aplikacji - dodał Bartłomiej Danek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uwaga na fałszywe e-maile Microsoftu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl