SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Uważam Rze” staje się pismem o gospodarce. Paweł Jabłoński naczelnym

Jan Piński przestał być redaktorem naczelnym miesięczników „Uważam Rze” i „Uważam Rze Historia” (Uważam Rze). Nowym szefem „Uważam Rze” został Paweł Jabłoński, a tytuł przekształca się w pismo ekonomiczne. Z kolei miesięcznikiem historycznym pokieruje Paweł Łepkowski.

Article

- Wraz z odejściem z zespołu redaktora Pińskiego kończy się pewien etap w historii obu tytułów. Wspólnie udało nam się obronić pozycję magazynów i wzmocnić markę „Uważam Rze” w trudnym segmencie rynku prasowego - mówi Eryk Kłopotowski, prezes spółki Uważam Rze, która wchodzi w skład holdingu Grzegorza Hajdarowicza.

Kłopotowski podkreśla, że zmiana naczelnego ma na celu „ugruntowanie tytułu „Uważam Rze” jako medium skierowanego do przedsiębiorców z sektora MŚP”. „Uważam Rze”, będące kiedyś pismem polityczno-społecznym, od kilku miesięcy przekształcane jest w miesięcznik ekonomiczny - coraz więcej jego zawartości zajmują materiały o tej tematyce.

- Te zmiany muszą iść głębiej, a dużo lepiej  przeprowadzone zostaną pod kierownictwem Pawła Jabłońskiego - mówi Wirtualnemedia.pl Eryk Kłopotowski. Jabłoński od 2006 roku jest zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, a wcześniej był w niej kierownikiem działu ekonomicznego.

Eryk Kłopotowski zapowiada, że „Uważam Rze” stanie się bardziej użyteczne, będzie w nim więcej materiałów poradniczych dla przedsiębiorców. - Będzie to jednak ewolucja, a nie rewolucja - podkreśla. Za kilka miesięcy może dojść też do zmiany szaty graficznej tytułu.

„Uważam Rze” konkurować będzie tym samym m.in. z wprowadzonym w październiku br. na rynek miesięcznikiem „My Company Polska”, który też jest kierowany do właścicieli małych i średnich firm.

- Naszą przewagą jest to, że jesteśmy częścią grupy wydawniczej i pozwala nam to na wykorzystanie synergii - mówi Kłopotowski. Redakcja „Uważam Rze” korzystać będzie ze wsparcia dziennikarzy z newsroomu ekonomicznego spółki Gremi Business Communaction, który jest wydawcą m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Zmiany formuły nie będzie natomiast w miesięczniku „Uważam Rze Historia”. Jego nowym naczelnym został Paweł Łepkowski, dotychczasowy wiceszef tytułu. W przeszłości pisał dla dziennika „Polska”, „Najwyższego Czasu” i „Gościa Niedzielnego”, przez wiele lat był także stałym felietonistą nowojorskiego „Nowego Dziennika”.

„Uważam Rze” ukazuje się w cenie 5,90 zł, a „Uważam Rze Historia” kosztuje 6,90 zł. Z danych własnych wydawcy wynika, że sprzedaż „Uważam Rze” wynosi 19,5 tys. egz., a „Uważam Rze Historia” - 20 tys. egz. Spółka rozważa, czy od 2016 roku zgłosić oba tytuły do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Jan Piński związany był z „Uważam Rze” od listopada 2012 roku z przerwą miedzy październikiem 2013 a majem 2014 roku. Przejął kierowaniem pismem po tym jak po zwolnieniu jego poprzedniego redaktora naczelnego Pawła Lisickiego odeszła z niego prawie cała redakcja. Zmiana ta spowodowała spadek sprzedaży pisma - w listopadzie 2012 roku jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 125 406 egz., a w maju 2013 roku już tylko 13 443 egz. (dane ZKDP). W listopadzie 2013 roku magazyn z tygodnika stał się miesięcznikiem.

Dołącz do dyskusji: „Uważam Rze” staje się pismem o gospodarce. Paweł Jabłoński naczelnym

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Witek S.
Paweł - powodzenia!
odpowiedź
User
Pysio
Trzeba było Jablonskiemu jeszcze Instytut jakiś dorzucić.
odpowiedź
User
Analityk
Doprowadził na skraj upadku. Jakim cudem tak długo go trzymano. Miał jakieś haki na H? Pewnie niedługo ktoś da mu kolejny projekt, bo już był redaktorem naczelnym.
odpowiedź