SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uwędzone dymem płuca w kampanii GIS przeciw skutkom palenia papierosów (wideo)

Motywem przewodnim rozpoczętej właśnie przez Główny Inspektorat Sanitarny kampanii pod hasłem „Nie zawsze wędzone trzyma dłużej”, która podkreśla negatywne skutki palenia papierosów, są zniszczone płuca. Działania realizuje agencja Tarraya.

Article

Z okazji przypadającego na 19 listopada br. Światowego Dnia Rzucania Palenia, Główny Inspektorat Sanitarny przygotował kampanię społeczną w oryginalny sposób ukazującą skutki narażenia na dym tytoniowy.
Jej motywem przewodnim  są zniszczone płuca, które zostały „uwędzone” dymem tytoniowym i nie nadają się już do zdrowego i długiego życia. Hasło kampanii „Nie zawsze wędzone trzyma dłużej” uzupełnia przesłanie kampanii.

Kampania ma nie tylko zachęcić odbiorców do nierozpoczynania palenia lub do zerwania z nałogiem, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na problem palaczy, którzy nie szanują praw innych, paląc zarówno przy dorosłych, jak i przy dzieciach oraz na biernych palaczy dymu tytoniowego, którzy przyzwalają na palenie w ich obecności.

Akcja, która potrwa do końca listopada br. obejmuje wybrane miasta w Polsce. Prowadzona jest na nośnikach citylight, na ekranach LCD w komunikacji miejskiej, w formie ulotek informacyjnych oraz w internecie. Spot towarzyszący kampanii pokazuje drogę człowieka, który jako dziecko jest narażony na bierne palenie, a ze względu na ciągły kontakt z papierosami w rezultacie sam staje się palaczem. Historia kończy się w momencie, w którym płuca dorosłego człowieka stają się „niezdatne do życia” w wyniku wieloletniego działania substancji toksycznych pochodzących z papierosów.

Pomysł na kampanię jest wynikiem badań nad postawami i zachowaniami Polaków związanymi z paleniem tytoniu. Mimo obowiązującego od pięciu lat zakazu palenia w miejscach publicznych ciągle bardzo dużo osób go ignoruje, szczególnie w miejscach takich jak przystanki autobusowe (25 proc. wskazań) czy place zabaw dla dzieci. Ludzie często palą papierosy również na klatkach schodowych w blokach mieszkalnych, na plażach i w parkach co nie jest uregulowane prawnie, ale może przeszkadzać osobom niepalącym. Zauważalny jest również problem palenia w obecności niepalących domowników, np. dzieci lub kobiet w ciąży.

Za przygotowanie i przeprowadzenie kampanii odpowiada agencja Tarraya, która zdobyła to zlecenie w przetargu, pokonując w nim Mastermind Media.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uwędzone dymem płuca w kampanii GIS przeciw skutkom palenia papierosów (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl