SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Użytkownicy Firefoxa zbadani

Badanie Megapanel PBI/Gemius bada użytkowników przeglądarek Firefox.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma badawcza Gemius rozszerzyła badanie Megapanel PBI/Gemius na internautów korzystających z przegląderek z rodziny Firefox. Kolejnym naturalnym krokiem będzie rozszerzenie badania na użytkowników Opery - poinformowano w komunikacie prasowym.

Jeszcze na początku 2004 roku, kiedy to opracowywano metodologię badania Megapanel PBI/Gemius, udział użytkowników przeglądarek z rodziny Internet Explorer wśród polskich internautów wynosił około 95 proc (źródło: ranking.pl). Od kilkunastu miesięcy udział użytkowników przeglądarek z rodziny Internet Explorer wśród polskich internautów systematycznie spadał i dzisiaj wynosi już niewiele ponad 78 proc. Jednocześnie rosły udziały przeglądarek alternatywnych, zwłaszcza z rodziny Firefox (obecnie udział ten wynosi około 14 proc.). W związku z tym naturalną potrzebą rozwoju badania Megapanel PBI/Gemius stało się jego rozszerzenie na internautów korzystających z innych przeglądarek niż Internet Explorer.

Na podstawie uchwały Rady Badania Megapanel PBI/Gemius z dnia 07 października br. firma badawcza Gemius rozszerzyła badanie Megapanel PBI/Gemius o możliwości zbierania danych o aktywności internautów używających przeglądarek z rodziny Firefox. W następnych miesiącach badanie zostanie rozszerzone także na użytkowników Opery i innych przeglądarek.

Wprowadzane rozszerzenia mają na celu stałe dostosowywanie metodologii badania Megapanel PBI/Gemius do specyfiki internetu, którego jedną z najważniejszych cech jest ciągła zmiana i  rozwój.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Użytkownicy Firefoxa zbadani

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl