SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Van Pur może przejąć Browar Braniewo od Grupy Żywiec

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez spółkę Van Pur  (należą do niej marki piwa Łomża, Cortes, Karpackie, Brok, Śląskie i Halne) 100 proc udziałów w spółce Browar Braniewo należącej do Grupy Żywiec. Firmy chcą sfinalizować transakcję jeszcze w tym roku.

fot. materiały prasoweArticle

Zgodnie z przyjętą wieloletnią strategią rozwoju Van Pur realizuje aktualnie plany zakupu 100 proc udziałów w spółce Browar Braniewo, praw do marek „Kuflowe”, „Braniewo” oraz „Jasne, że Pełne”, a także nieruchomości i aktywów związanych z produkcją tych piw w browarze od Grupy Żywiec.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 9 grudnia br. wydał zgodę na koncentrację. Strony zgodnie podtrzymują intencję finalizacji porozumienia jeszcze w 2020 roku.

- Jesteśmy polską firmą  dynamicznie rozwijającą się w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Planujemy kontynuować działalność Browaru Braniewo oraz w pełni wykorzystać potencjał znanych i cenionych marek o ugruntowanej pozycji na rynku. Browar Braniewo będzie naszym 6-tym browarem - podsumowuje Jagoda Iwańczuk, prezes zarządu Van Pur.

Firmy nie ujawniają kwoty transakcji. O planach sprzedaży Browaru Braniewo Grupa Żywiec poinformowała w drugiej połowie października br.

Firmy sfinalizowały transakcję.

W dniu 21 grudnia Van Pur i Grupa Żywiec podpisały umowę sprzedaży Browaru Braniewo, po tym jak UOKiK wydał zgodę na przejęcie. 100 proc udziałów w spółce Browar Braniewo, praw do marek „Kuflowe”, „Braniewo” oraz „Jasne, że Pełne”, a także nieruchomości i aktywów związanych z produkcją tych piw w browarze.

Van Pur to właściciel takich marek piwa, jak: Łomża, Cortes, Karpackie, Brok, Śląskie i Halne.

Dołącz do dyskusji: Van Pur może przejąć Browar Braniewo od Grupy Żywiec

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Qqq
A podobno Grupa Zywiec przy przejmowaniu Namyslowa zapierala sie ze nie bedzie sprzedawala zadnego Borwaru nalezacego do Namyslowa...
odpowiedź
User
***** ŻBG
Już kiedyś Żywiec doprowadził browar w Braniewie do kompletnej ruiny, więc im szybciej go ktoś przejmie, tym lepiej.., choć niestety w rękach VanPura , Braniewo raczej nie odzyska jakości sprzed 2019.
odpowiedź