SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Bartkowiak prezesem Vectry, firma szuka inwestora do swojej infrastruktury

Nowym prezesem Vectry został Michał Bartkowiak, poprzednio związany z Ineą, natomiast Tomasz Żurański przechodzi do rady nadzorczej. Firma wraz z doradcami chce pozyskać inwestora do swojej spółki infrastrukturalnej. W 2027 roku planuje mieć ponad 10 mln gospodarstw w swojej sieci światłowodowej.

Michał BartkowiakArticle

Michał Bartkowiak poprzednio przez kilka lat był związany z Grupą Inea. Najpierw zajmował stanowisko członka zarządu ds. finansowych, w 2017 roku został członkiem zarządu ds. operacyjnych, jesienią 2019 roku - prezesem. Pożegnał się z firmą jesienią ub.r.

- Grupa Vectra jest liderem w zakresie dostarczania usług kablowych w Polsce. Przed nami szereg wyzwań, ale także możliwości, które stwarza zmieniające się otoczenie rynkowe. Zmiany, które obserwujemy w niemal wszystkich aspektach naszego życia będą miały istotny wpływ na branżę telekomunikacyjną, którą czeka rewolucja, a Vectra z pewnością będzie jej częścią i istotnym rozgrywającym - komentuje Bartkowiak.

- Ta zmiana jest wewnętrzną sprawą Vectry i jej właściciela - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. – Znam obu panów, ustępującego i nowego prezesa i mam o nich jak najlepsze zdanie. Nie przewiduję też, żeby zmiana personalna miała zły wpływ na działalność Vectry, czy też naszego środowiska. A jaki wpływ będzie miała – tego dowiemy się z czasem. Decyzja o przesunięciu długoletniego prezesa do rady nadzorczej może wynikać z tego, że Tomasz Żurański już się napracował. W radzie nadzorczej jest inny charakter pracy. W każdym razie zmianę przyjmuję do wiadomości, i sądzę, że będzie dobrze.

Żurański w radzie nadzorczej Vectry, Danieluk i Janda w zarządzie

Poprzednim prezesem Vectry od 2004 roku był Tomasz Żurański. Teraz przechodzi do rady nadzorczej firmy, w komunikacie stwierdzono, że „ze względu na ambitne plany rozwoju spółki i dużą liczbę projektów strategicznych”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na nowym stanowisku Żurański będzie odpowiadał za kluczowe projekty Grupy Vectra, takie jak proces wyłonienia inwestora finansowego w obszarze rozwoju infrastruktury, inne potencjalne transakcje wspierające cele strategiczne firmy, relacje z kluczowymi dostawcami treści czy finansowanie działań rozwojowych.

- Mamy ambicję i konkretny plan, aby docierać za pośrednictwem infrastruktury światłowodowej o najnowocześniejszych parametrach do 10 milionów gospodarstw domowych z ofertą produktów i usług w jakości, nad którą będziemy mieli stuprocentową kontrolę. Chcemy stać się jednym z największych dostawców światłowodu w Polsce - zapowiada Tomasz Żurański

Równocześnie do zarządu Vectry powołano Wojciecha Danieluka i Sebastiana Jandę. Danieluk od 2008 do wiosny ub.r. był związany z operatorem sieci telekomunikacyjnej Play, od 2018 roku jako członek zarządu odpowiadał za IT i transformację.

Sebastian Janda w latach 2015-2021 zarządzał rynkiem B2C i SME w innogy Polska, a wcześniej pracował m.in. w Procter&Gamble, e.on, Kearney i PwC.

W zarządzie Vectry są też Dariusz Nowosadko (od 2017 roku) i Jan Piotrowski (od 2008 roku).

Vectra szuka inwestora, chce mieć 10 mln domów w sieci światłowodowej

W komunikacie Vectra zapowiedziała, że w 2027 roku planuje docierać ze swoją infrastrukturą światłowodową do 10 mln gospodarstw domowych. Podkreśla, że „chce stać się jednym z największych dostawców światłowodu w Polsce i rynkowych liderów, jeśli chodzi o produkty i usługi oferowane za pośrednictwem nowoczesnej i rozległej sieci”.

Żeby sfinansować inwestycje w sieć światłowodową, Vectra zamierza pozyskać inwestora do swojej spółki infrastrukturalnej Vectra Investments. Zaznaczyła, że zależy jej na „inwestorze finansowym z doświadczeniem infrastrukturalnym”.

Przy szukaniu inwestora firmie będą doradzać Rotshild & Co i mInvestment Banking.

Grupa Vectra obecnie, jak podaje w komunikacie, obsługuje ponad 1,7 mln klientów, a w zasięgu jej sieci jest 4,6 mln gospodarstw domowych. Oferuje telewizję kablową, internet światłowodowy, telefonię stacjonarną i komórkową oraz usługi OTT.

Dwa lata temu firma znacząco zwiększyła skalę działalności, przejmując 100 proc. udziałów Multimedia Polska.

Dołącz do dyskusji: Michał Bartkowiak prezesem Vectry, firma szuka inwestora do swojej infrastruktury

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gbartosz83
Welcome to T-Mobile - nikt inny się tego nie chyci.
odpowiedź
User
dziękuję postoję
Niech się gonią. Widać po ich VOD jaki to jest paździerz. A to tylko symbol. Obsługa klietna na poziomie TPSA sprzed 25 lat. Pseudotechnicy którzy nie potrafią latami ustawić modemu na poteżnym blokowisku tak by sygnał w czteropokojowym mieszkaniu wszędzie był dostepny... eh można by wymieniać i wymieniać.

Usługi już na poziomie cenowym zbliżonym do światłowodu Orange – 10–15 zlotych tańsze, ale to jeszcze się zmieni na korzyść Orange.

Także Vectra to szit jakich już nawet w Polsce mało.
odpowiedź
User
2022
To prawda , obsługa klienta leży w Vectrze. Dodzwonić się trudno , irytujący automat , który nie rozumie nazw miejscowości. A w BOK jak 20 lat temu. Jedyny pozytyw to jakość produktu. Mam tv , internet i telefon. Mieszkam pod miastem od 2 lat i wszystko chodzi.
odpowiedź