SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vectra przejęła kolejnego operatora. Jej spółka zależna połączyła się z Multimedia Polska

Sieć kablowa Vectra kupiła działające w regionie opolskim Krapkowickie Sieci Internetowe. To jej kolejne przejęcie w ostatnich latach. Natomiast spółka Vectra Investments z infrastrukturą sieciową została połączona z Multimedia Polska, kupioną przez Vectrę ponad trzy lata temu.

Article

100 proc. udziałów Krapkowickich Sieci Internetowych zostało kupionych przez Vectrę od spółki MJG.pl należącej do Michała Greca. Nie podano kwoty transakcji.

Do zarządu przejętego operatora dołączyli Grzegorz Kotyła jako prezes (dwie dekady temu był prezesem Vectry, a w ostatnich latach zarządzał jej spółką zależną Vectra Toruń), Krzysztof Sulima (od początku ub.r. jest w zarządzie innej spółki zależnej Vectry - OLTV Multimedia) oraz Maciej Brok (związany z Vectrą od ponad 7 lat, obecnie jako regionalny kierownik techniki w regionie południowo-zachodnim).

Prezesem Krapkowickich Sieci Internetowych nie jest już Natalia Bojanowska (pełniła tę funkcję od początku 2018 roku), przy czym pozostaje w zarządzie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Krapkowickie Sieci Internetowe oferują internet stacjonarny, telefonię i telewizję kablową, działają przede wszystkim w powiecie krapkowickim w województwie opolskim. W 2021 roku (nie ma jeszcze jej raportu finansowego za ub.r.) spółka zwiększyła przychody z 2,18 do 2,85 mln zł, a jej wynik netto zmalał z 61,1 tys. zł zysku do 67 tys. zł straty.

To kolejna akwizycja Vectry. W pierwszej połowie ub.r. firma przejęła działającą na Górnym Śląsku spółkę Elsat (mającą ponad 15 tys. klientów) i spółkę Evio Polska, dostawcę usługi Telewizja Światłowodowa.

Vectra Investments częścią Multimedia Polska

Vectra połączyła swoje dwie spółki zależne: Vectra Investments została wchłonięta przez Multimedia Polska. Operator wyjaśnia, że to kolejny element reorganizacji mającej na celu podział całej grupy na dwa obszary: infrastrukturalny i usługowy.

- Wraz z połączeniem Multimedia Polska nabyła infrastrukturę techniczną, co jest efektem porządkowania struktury grupy, realizacji synergii wynikających z efektu skali oraz ujednolicania powiązanych z infrastrukturą umów handlowych. Działania te w żaden sposób nie powodują zmian w obsłudze abonenckiej - przekazała rzeczniczka prasowa Vectry.

Vectra przejęła Multimedia Polska na początku 2020 roku, po uzyskaniu warunkowej zgody od prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wiosną ub.r. zrealizowała jeden z warunków postawionych przez regulatora: sprzedała spółkę Multimedia Capital Two, do której należy sieć kablowa w Pruszczu Gdańskim i Pogórzu.

Na początku prezesem Vectry został Michał Bartkowiak, poprzednio związany z Ineą, natomiast poprzedni prezes Tomasz Żurański przeszedł do rady nadzorczej. Równocześnie operator zapowiedział, że wraz z doradcami chce pozyskać inwestora do swojej spółki infrastrukturalnej, a w 2027 roku planuje mieć ponad 10 mln gospodarstw w swojej sieci światłowodowej.

Grupa kapitałowa Vectra w 2021 roku zwiększyła sprzedaż o 5,2 proc. do 1,52 mld zł, a jej wynik netto poszedł w górę ze 111,1 mln zł straty do 196,3 mln zł zysku. Zatrudnienie w firmie zmalało z 1 432 do 1 262.

Dołącz do dyskusji: Vectra przejęła kolejnego operatora. Jej spółka zależna połączyła się z Multimedia Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl