SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vectra przygotowała i opłaci przebudowę parku w pobliżu swojej siedziby

Grupa Vectra we współpracy z gdyńskim ratuszem przygotowała i ufunduje renowację orłowskiego parku Wzgórze Mewy. Projekt rewitalizacji jest już gotowy, inwestycja ma (wstępnie) kosztować ok. 1,3 mln zł. Milion zł da na to Vectra, pozostałe 300 tys. - miasto.

O zaangażowaniu Vectry w przebudowę parku przypominać ma specjalna instalacja - "okno na świat". / Fot. Wizualizacja - Materiały prasoweArticle

- Okolice mola w Orłowie (to tam znajduje się Wzgórze Mewy, a w pobliżu Wzgórza - siedziba Vectry) jest miejscem, w którym codziennie krzyżują się drogi klientów, pracowników i partnerów biznesowych firmy - uzasadnia Tomasz Żurański, CEO spółki. - Dlatego decyzja o zaangażowaniu w renowację parku była naturalna. Zdecydowaliśmy o odnowieniu tego miejsca, aby jak najlepiej służyło mieszkańcom i osobom odwiedzającym okolicę - dodaje Żurański.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podkreśla z kolei, że jest to pierwsza w historii miasta tak duża inwestycja firmy prywatnej w przestrzeń miejską.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest wstępnie na 1,3 mln zł, z czego milion zł wyłoży Vectra. Dokładne szacunki znane będą jednak dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

Koncepcja renowacji parku wykorzystuje bliskość linii brzegowej morza. W projekcie zaznaczono więc kilka punktów widokowych, umożliwiających podziwianie krajobrazu z różnych perspektyw. - Zieleń, ławki, miejsca do piknikowania i specjalnie przygotowane punkty widokowe na krajobraz obejmujący orłowskie molo, plażę i morze. Wzgórze Mewy przy ujściu rzeki Kaczej zupełnie się zmieni - tak w kilku zdaniach podsumowuje zmiany oficjalny facebookowy profil Gdyni.

Przestrzeń podzielono na cztery strefy. Każda z nich pełni inną funkcję i zostanie w inny sposób zagospodarowana. Zachowany zostanie główny ciąg komunikacyjny, prowadzący skrótem do mostku nad rzeką Kaczą. Odnowiona zostanie nawierzchnia wszystkich ścieżek z nawierzchni gliniasto żwirowej.  Na szczycie wzniesienia powstanie placyk, na którym zostaną ustawione ławki oraz podest, pełniący również funkcje tarasu piknikowego, a okazjonalnie - sceny. Cały park otrzyma oświetlenie, nowe lampy parkowe wzdłuż ścieżek, na skarpie oraz przy ławkach. Na terenie parku, u podnóża przy drodze, zaprojektowano fragment wzmocnionego trawnika i punkt elektryczny umożliwiający ustawienie food trucka i leżaków.

- Akcentem upamiętniającym naszą rolę jako inicjatora będzie instalacja artystyczna w formie  ok. 3-metrowego okna z blachy polerowanej symbolizująca idee, które prowadzą nas od momentu powstania firmy - informuje Justyna Grzelak, rzecznik prasowy Vectry. - Gdynia to polskie okno na świat od 1923 r. My z kolei jesteśmy oknem na świat rozrywki, informacji i edukacji od 1991 r. Okno, przez które odwiedzający będą podziwiać imponujący widok, symbolizuje też horyzonty przedsiębiorcy - informuje.

fot. materiały promocyjne Szablowscy Architekci i Grupa Vectra S.A.

Projekt powstał w pracowni architektonicznej Szablowscy Architekci, przy współpracy ZA Studio oraz Rock and Flower Studio w ramach projektu zieleni. Autorem wizualizacji jest Tomasz Żarnowski. Rewitalizacja miejsca ma trwać ok. 12 miesięcy.

W 2018 roku grupa kapitałowa Vectra zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 4,8 proc. do 769,99 mln zł oraz spadek zysku netto o 17,3 proc. do 64,4 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vectra przygotowała i opłaci przebudowę parku w pobliżu swojej siedziby

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aa
Świetny pomysł!
odpowiedź
User
Gal
czyli abonenci Vectry płacą zawyżone rachunki.
odpowiedź