SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartłomiej Irzyński za Sebastiana Jandę w zarządzie Vectry

Do zarządu operatora kablowego Vectra dołączył Bartłomiej Irzyński. Zastąpił Sebastiana Jandę, który pozostaje w firmie na stanowisku chief commercial officera.

Bartłomiej IrzyńskiArticle

Bartłomiej Irzyński z Vectrą jest związany do ponad dwóch dekad. Pełnił funkcje m.in. specjalisty ds. technicznych, prokurenta i kierownika działu inwestycje w spółce zależnej Vectra Inwestycje oraz kierownika działu eksploatacji w Vectra Technologie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W 2009 roku został dyrektorem ds. technologii, odpowiada na tym stanowisku za zarządzanie departamentem technicznym oraz koordynację i kontrolę projektów inwestycyjnych, rozwojowych i w zakresie utrzymania sieci telewizji kablowej.

Od maja 2020 do marca 2021 roku był też szefem działu technicznego w przejętej przez Vectrę sieci Multimedia Polska. Natomiast w zarządzie Vectry, jako członek ds. techniki i IT, był już od jesieni 2013 do wiosny ub.r.

Z zarządem Vectry po niecałym roku pożegnał się natomiast Sebastian Janda. Nadal będzie zajmował w firmie stanowisko chief commercial officera, jest z nią związany od listopada 2021 roku.

- Powołanie do zarządu Vectra S.A. Bartłomieja Irzyńskiego w listopadzie 2022 nie jest powiązane z odejściem z zarządu Sebastiana Jandy i wynika z chęci dalszego dynamicznego rozwoju spółki i efektywnej realizacji przyjętej strategii biznesowej w obszarze rozwoju sieci i techniki - zaznaczyła firma w komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Przedtem Sebastian Janda przez prawie sześć lat pracował w innogy Polska (obecnie E.ON Polska), kolejno jako dyrektor rynku masowego w Polsce, szef globalnej działalności solarnej i szef programu transformacji nakierowanej na klientów w Polsce, Czechach i Rumunii.

Wcześniej był związany m.in. z PwC, A.T. Kearney i Procter & Gamble.

Vectra szuka inwestora do infrastruktury

Na początku ub.r. prezesem Vectry został Michał Bartkowiak, przeszedł do firmy z Inei. Poprzedni prezes Tomasz Żurański został członkiem rady nadzorczej.

Vectra zapowiedziała, że we współpracy z doradcami chce pozyskać inwestora do swojej spółki infrastrukturalnej. W 2027 roku planuje mieć ponad 10 mln gospodarstw w swojej sieci światłowodowej.

W zarządzie Vectry są także Jan Piotrowski (od 2008 roku) i Dariusz Nowosadko (od 2016 roku).

Dołącz do dyskusji: Bartłomiej Irzyński za Sebastiana Jandę w zarządzie Vectry

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl