SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Veracomp dla hot spot

Veracomp został dystrybutorem firmy Nomadix w Europie Środkowowschodniej

Na podstawie porozumienia Veracomp rozpoczął dystrybucję rozwiązań firmy Nomadix w Polsce, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Macedonii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz na Węgrzech. W ofercie dystrybutora znalazły się trzy systemy umożliwiające zbudowanie sieci publicznego dostępu do internetu. Nomadix USG II, Nomadix HSG i Nomadix AG200W zaprojektowane zostały dla przedsiębiorstw różnej wielkości.

Nomadix USG II pozwala na zbudowanie sieci publicznego dostępu do internetu, z której może korzystać maksymalnie 2000 użytkowników równocześnie. Dedykowany jest do zastosowania w kompleksach hotelowych, szkołach, lotniskach, parkach biznesowych.

Z sieci, stworzonej z zastosowaniem Nomadix HSG, jednocześnie będzie korzystać od 50 do 150 użytkowników. Urządzenie można zainstalować w niewielkich hotelach i pensjonatach, stacjach benzynowych, pociągach, statkach i promach czy w metrze.

Nomadix AG-2000W posiada wbudowany punkt dostępowy. Adresowany jest dla małych sieci np. w kawiarniach, restauracjach czy salach konferencyjnych. Urządzenie łatwo integruje się z systemem bilingowym operatora. Ponadto, realizuje zaawansowane usługi sieciowe np. szyfrowane połączenia VPN dla klientów.

Nowy kontrakt rozszerza ofertę Veracomp w zakresie punktów publicznego dostępu do internetu dla rynku polskiego - spółka jest już dystrybutorem Proxim, D-Link, Alvarion. Równocześnie Veracomp mocniej zaznacza swoją obecność wśród europejskich dystrybutorów systemów 'hot spot'.

Veracomp kieruje ofertę do operatorów telekomunikacyjnych i dostawców internetu, a także firm integracyjnych, obsługujących rynek dużych przedsiębiorstw i korporacji. Dodatkowo, dystrybutor zapewni im pomoc techniczną poprzez: Call Center - telefoniczne centrum obsługi przed zakupem oraz HelpDesk - internetowe konsultacje w zakresie sprzętu zakupionego w Veracomp.

"Wartość sprzedaży infrastruktury dla publicznego bezprzewodowego dostępu do internetu będzie rosnąć. Trend wzrostowy przekłada się na coraz lepsze perspektywy dla operatorów telekomunikacyjnych i dostawców internetu." - uważa Mariusz Kochański, dyrektor działu systemów sieciowych Veracomp - "Publiczne punkty dostępu do internetu zyskują także popularność wśród dużych korporacji. Urządzenia takie można zainstalować wewnątrz firmy, dzięki czemu partnerzy biznesowi, klienci i pracownicy korzystający z komputerów przenośnych mogą w każdej chwili mieć łatwy i bezpieczny dostęp do internetu bez naruszania polityki bezpieczeństwa firmy."

Według firmy badawczej IDC, popyt na publiczne punkty bezprzewodowego dostępu do internetu (hot spot) będzie wrastać w imponującym tempie, szczególnie w Europie. IDC prognozuje, że do 2007 roku ponad 8 milionów użytkowników będzie korzystać z 18 tysięcy 'hot spotów' w Europie Zachodniej. Najpopularniejszymi lokalizacjami będą lotniska, hotele, stacje kolejowe i restauracje. Z kolei według analityków z firmy Gartner, w 2004 roku liczba osób korzystających z bezprzewodowego internetu w publicznych miejscach na świecie wzrośnie ponad trzykrotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym i przekroczy 30 milionów.    

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Veracomp dla hot spot

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl