SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Video Brothers chce pomagać youtuberom w ekspansji zagranicznej

Sieć partnerska Video Brothers zaczęła oferować współpracującym z nią twórcom wsparcie w przygotowywanie i optymalizowanie pod kątem reklamowych zagranicznych wersji ich materiałów.

Video Brothers oferuje model licencyjny oparty na udostępnieniu plików wideo do emisji na kanałach współpracujących z firmą. Rozliczenie oparte jest na podziale przychodów z reklam przy klipach lub ich zakupie z opcją wyłączności do emisji zagranicznej.

- Przy produkcjach przetłumaczonych i zoptymalizowanych przez nasz zespół pod kątem globalnych algorytmów, równolegle stosujemy geoblokadę eliminującą dublowanie zasobów w wynikach wyszukiwania dla odbiorców z Polski. Tym samym nie osłabiamy lokalnych kanałów naszych partnerów. Głównym kierunkiem tych działań są rynki zagraniczne - opisuje Kamil Mrozkowiak, video content manager odpowiedzialny za repozytorium Video Brothers.

- W Polsce mamy mnóstwo kreatywnych ludzi produkujących świetne i bardzo wysokiej jakości materiały. Takie treści - uzupełnione odpowiednim tłumaczeniem - doskonale nadają się do emisji za granicą - uważa Paweł Kwaśniewski, video content producer koordynujący w Video Brothers zaplecze techniczne oraz partnerów mediowych. - Przy czym nie ukrywamy, że największe zainteresowanie budzą zdecydowanie treści fabularyzowane o tematyce uniwersalnej kulturowo, komedie oraz produkcje dla najmłodszych. Unikamy klipów zawierających lokowanie produktów, daily vlogów oraz tych podejmujących stricte lokalne wątki, na przykład polityczne, niezrozumiałe dla Amerykanina, Hindusa czy Saudyjczyka - dodaje Kamil Mrozkowiak

Na potrzeby nowej usługi Video Brothers oprócz dostawców treści rekrutuje dodatkowych tłumaczy oraz edytorów.

- Warto podkreślić, że oprócz tłumaczenia produkcji w formie napisów, coraz częściej pojawiają się też angielskie wersje polskich kanałów. Jednym z najpopularniejszych, który jako jeden z pierwszych zdecydował się na swój angielski odpowiednik, jest liczący ponad 620 tysięcy subskrypcji kanał edukacyjny Historia bez Cenzury. Autorski projekt Wojciecha Drewniaka i Tomasza Okonia pod koniec zeszłego roku wystartował w wersji History Uncensored i z odcinka na odcinek notuje coraz więcej widzów. W przeważającym stopniu są to osoby z terytorium Stanów Zjednoczonych - opisuje Łukasz Skalik, prezes Video Brothers.

Firma obsługuje ponad 210 kanałów youtube’owych z Polski i zagranicy, których materiały notują łącznie ponad 130 mln wyświetleń miesięcznie. W branży mediów klientami agencji są m.in. Muzo.fm i Superstacja (Grupa Polsat), Interia.pl (Grupa Bauer), Studio Miniatur Filmowych i Warszawska Szkoła Filmowa, a także kanały youtube’owe Historia bez cenzury, Na gałęzi, Uwaga! Naukowy Bełkot, True Beauty is Internal oraz Footroll.

Dołącz do dyskusji: Video Brothers chce pomagać youtuberom w ekspansji zagranicznej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl