SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Virgin Media O2 zapowiada zwolnienia pracowników. AI zamiast ludzi

Virgin Media O2 planuje zmniejszyć liczbę pracowników o 2000 do końca 2023 roku. Liczba ta obejmuje 800 zwolnień ogłoszonych na początku tego roku. Związki zawodowe zostały poinformowane w czerwcu, że zagrożonych jest od 800 do 2000 miejsc pracy.

Article

W 2020 roku Virgin Media, brytyjski dostawca usług kablowych, będący własnością koncernu Liberty Global, oraz działająca w Wielkiej Brytanii sieć komórkowa O2 ogłosili połączenie w jedną firmę. Wartość transakcji wyniosła 31 mld funtów, w efekcie fuzji powstał podmiot o nazwie Virgin Media O2, czyli największy na Wyspach Brytyjskich operator telekomunikacyjny.

Obecnie spółka joint-venture Liberty Global-Telefonica walczy o obniżenie kosztów. Rzecznik Virgin Media O2 powiedział: „Ponieważ kontynuujemy wprowadzanie zmian jako firma, obecnie konsultujemy propozycję uproszczenia naszego modelu operacyjnego, aby efektywniej dostarczać usługi naszym klientom”.

Zwolnienia w całym sektorze usług

Firma BT, czyli konkurent Virgin Media O2, także ogłosiła plany zmniejszenia liczby pracowników o 55 000 w ciągu najbliższych siedmiu lat. Przewiduje się, że jedna piąta z nich zostanie zastąpiona przez sztuczną inteligencję.

Analityk Paolo Pescatore powiedział, że spodziewa się utraty miejsc pracy w całym sektorze. „Dla wszystkich dostawców jest to odpowiedni moment, aby skupić się na wydajności. To tylko część skutecznej długoterminowej strategii. Większy nacisk należy również położyć na zwiększanie przychodów”.

AI zamiast ludzi

„Zaobserwowaliśmy redukcję miejsc pracy we wszystkich sektorach, w szczególności wśród gigantów IT. Teraz zaczynamy dostrzegać, że wykracza to poza inne piony. Telekomunikacja nie jest odporna na te zmiany i ze znaczącym rozwojem technologicznym czającym się za rogiem; spowoduje to dalsze zwolnienia pracowników na rzecz AI” – dodał Pescatore.

Dołącz do dyskusji: Virgin Media O2 zapowiada zwolnienia pracowników. AI zamiast ludzi

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brawo
To dobrze że następuje rozwój cyfrowy.
odpowiedź