SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rosyjski zawodnik Virtus.pro narysował w grze "Z". Zespół wyrzucony z turnieju, gracz z drużyny

Iwan "Pure" Moskalenko, Rosjanin z zespołu esportowego Virtus.pro, w trakcie jednego z turniejów narysował w grze literę "Z" - uznawaną obecnie za symbol wsparcia rosyjskiej agresji w Ukrainie. Cała drużyna została za to wykluczona z rywalizacji. Zawodnika wyrzucono z Virtus.pro.

fot. Twitter.com/Jack Sucky fot. Twitter.com/Jack Sucky

18-letni Iwan "Pure" Moskalenko w środowisku esportowym znany jest jako gracz Doty 2. Podczas turnieju DPC EEU 2021/2022 Tour 2 rosyjska drużyna Virtus.pro, występująca pod nazwą Outsiders, grała z Mind Games. W czasie gry "Pure" narysował na planszy "Z", obecnie symbolizujący poparcie dla wojny w Ukrainie Rosjanie kreślą literę na swoich pojazdach wojskowych na froncie, Kreml promuje literę jako symbol "rosyjskiego patriotyzmu".

Virtus.Pro wykluczone z turnieju. Moskaleno wyrzucony z drużyny

Reakcja organizatorów turnieju była natychmiastowa. Virtus.pro- Outsiders zostali wykluczeni z całego turnieju, Mind Games zostało uznane za zwycięzców spotkania z rosyjską drużyną. Dla Rosjan to duży cios, przekreśla w praktyce uzyskanie wysokiej pozycji w rozgrywkach Dota Pro Circuit.  

Przedstawiciele Virtus.pro ogłosili wykluczenie z drużyny Iwana "Pure'a" Moskalenki.

- Każde działanie ma swoje konsekwencje, zamierzone lub nie. Virtus.pro konsekwentnie sprzeciwia się wszelkim przypadkom mowy nienawiści w esporcie. Klub rozwiązuje kontrakt z Ivanem Moskalenko za jego niedbałe działania, które doprowadziły do jego dyskwalifikacji i spowodowały ogromne szkody w naszych relacjach z globalną społecznością esportu - oświadczono.

Sam zawodnik przyjął kuriozalną linie obrony - stwierdził, że "Z" narysował na planszy gry z nudów.

- Gra przez długi czas była zapauzowana. Wraz z chłopakami zaczęliśmy rozmawiać i rysować po minimapie. Gdy zdaliśmy sobie sprawę, co konkretnie przedstawia mój rysunek, staraliśmy się go zasłonić. Nie miałem zamiaru nikogo urazić, to wszystko stało się przypadkowo. Pokój wam wszystkim - wyjaśniał Moskalenko.

Zobacz: ESL Gaming i Qualcomm łączą siły. Będą mobilne turnieje esportowe w różnych częściach świata

Rosyjska organizacja Virtus.Pro rywalizuje w kilku grach: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Paladins oraz Fortnite Battle Royale. Obecnie z uwagi na wojnę w Ukrainie,  Virtus.Pro w ramach sankcji jest wykluczone z najpopularniejszych rozgrywek: Blast, Elisa Esports i Electronic Sports League.

Przez lata organizacja kojarzono była jako polska ponieważ w jej barwach grali polscy zawodnicy, jak Janusz „Snax" Pogorzelski czy Jarosław „pashaBiceps" Jarząbkowski.  Drużynę finansuje rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow.

Dołącz do dyskusji: Rosyjski zawodnik Virtus.pro narysował w grze "Z". Zespół wyrzucony z turnieju, gracz z drużyny

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenon Bombalina
A co będzie z Zorro?
0 0
odpowiedź
User
Kilkujadek
A co będzie z Zorro?

Też się nad tym zastanawiałem... Ale może wyrosło już pokolenie, którym "Z" kojarzyć się będzie wyłącznie z putinowską propagandą imperialistyczną, a nie ze szlachetnym Zorro, łupiącym bogatych i złych [vide Putin]...
0 0
odpowiedź
User
Artur
W PRLu było źle, była cenxura itp.
Ale nikt nigdy nie wpadł na to, że można xakaxać używania pojedynczych literek.
Pytanie brxmi, która literka następna.
A co x Xorro? Widocxnie to ruski agent, od dawna prxygotowywał ten atak :)

PS: Komentarx ocenxurowałem z wojennych literek :D
0 0
odpowiedź