SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Viva” dogania reklamowo „Twój Styl”. Mocno w górę „Przyjaciółka”, „Wprost” ze spadkiem (TOP 10)

W pierwszych pięciu miesiącach br. „Viva” cennikowo zarobiła z reklam tylko 2 mln zł mniej niż „Twój Styl” liderujący od dawna pod tym względem wśród czasopism. Największy wzrost wpływów z reklam osiągnęła „Przyjaciółka”, zaś „Wprost” i „Twój Styl” zanotowały spadek.

fot. Shutterstock.com Article

W okresie od stycznia do maja br. marketerzy wydali na reklamy w magazynach blisko 1,8 mld zł, czyli 9,8 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu ub.r. - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl (na podstawie danych cennikowych Kantar Media, bez rabatów).

Najwięcej spośród czasopism zarabia na reklamach „Twój Styl” (Bauer) - w pierwszych pięciu miesiącach br. zanotował 105,8 mln zł wpływów z tego tytułu, o 8,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Pozycja tego miesięcznika jako lidera wydaje się być mocno zagrożona. Wicelider rankingu, czyli dwutygodnik „Viva” (Edipresse Polska) dogania tytuł Bauera. W omawianym okresie zarobił na reklamach 103,6 mln zł, o 28,5 proc. więcej niż rok temu. Różnica przychodów reklamowych „Vivy” do przychodów „Twojego Stylu” wynosi już tylko 2,2 mln zł, podczas gdy rok temu było to 35 mln zł.

Trzecie miejsce zajmuje „Tele Tydzień” (Bauer) z wpływami na poziomie 70,8 mln zł, po wzrości o 1,5 proc. w skali roku.

Spośród pozostałych magazynów w czołówce tytułów o największych wpływach z reklam najwyższy ich wzrost zanotowała „Przyjaciółka” (Edipresse Polska). W skali roku zwiększyły się one o 50,1 proc. - z 29,2 do 43,8 mln zł. 58,8 mln zł, 42,5 proc. więcej niż przed rokiem, zarobił z reklam inny tytuł Edipresse - dwutygodnik „Party”.

O 23,6 proc. więcej (43,7 mln zł) niż rok wcześniej zarobił tygodnik „Życie na Gorąco” (Bauer). Dwucyfrową dynamikę przychodów z reklam zanotowały też dwa kolejne tytuły Bauera -  „Pani” (wzrost o 10,1 proc., do 52 mln zł) i „Show” (wzrost o 15,3 proc., do 38,6 mln zł).

Z kolei tygodnik „Wprost” (PMPG Polskie Media) jako jedyny tytuł z zestawienia zanotował spadek wpływów reklamowych - o 2,4 proc, do 40,3 mln zł.

W czołówce magazynów drugi miesiąc z rzędu znalazł się ukazujący się od lutego br. miesięcznik „Vogue” z przychodami w wysokości 40 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Viva” dogania reklamowo „Twój Styl”. Mocno w górę „Przyjaciółka”, „Wprost” ze spadkiem (TOP 10)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kihad
Kompletnie odrealnione są te liczby. Jakby Vogue zarabiał z reklam 8 milionów złotych miesięcznie, to oni w drugim miesiącu zrobiliby ze dwa dodatki. Nie mówiąc o tym, że pismo zwróciłoby się w 6,5 dnia. Zaręczam, że gdyby oni z reklam zarobili 1/10 tego, to byliby niezwykle szczęśliwi. Ja ich oceniam na około 180 tysięcy max na pierwszym numerze i jest to szacunek dość optymistyczny wynikający również z tabelek Excela, które mam tuż obok na drugim ekranie ;)
12 9
odpowiedź
User
Błąd
W leadzie piszecie ze Wprost jako jedyny zanotował spadek a to nieprawda patrz tabela
9 8
odpowiedź