SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vivendi ograniczy ogrzewanie w biurach swoich agencji tej zimy

Firma Vivendi, właściciel sieci agencji Havas zobowiązał się obniżyć temperaturę swoich europejskich biur o 1°C w celu zmniejszenia zużycia energii.

Article

Vivendi, francuski konglomerat medialny, który jest właścicielem Canal+ i wydawcy Editis, ogłosił w tym tygodniu nowe zobowiązanie na rzecz ograniczenia wpływu zużycia energii na planetę i wyniki finansowe.

Ze względu na gwałtowny wzrost kosztów energii w Europie kontynentalnej w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Vivendi dąży do zmniejszenia jej zużycia. Wysiłki były hamowane przez plan „trzeźwości energetycznej” rządu francuskiego.

Oprócz obniżenia temperatury zimą o 1°C, temperatura powietrza w lecie zwiększy się o 1°C. Wielki neonowy fronton na paryskiej L'Olympia również ma zostać wyłączony po godz. 23:30, a czujniki ruchu zostaną zainstalowane do sterowania oświetleniem w pomieszczeniach biurowych, zaś światła LED zostaną wprowadzone we wszystkich lokalizacjach, które jeszcze tego nie zrobiły. Będzie to dotyczyć każdej firmy z portfolio Vivendi posiadającej europejskie siedziby.

Według rzecznika, firma zmniejszyła już zużycie kilowatogodzin o 7 proc. w latach 2019-2021, obecnie 30 proc. zużywanej energii przez jej biura na całym świecie pochodzi ze źródeł odnawialnych. Grupa spodziewa się dalszych 7 proc. redukcji, chociaż rzecznik potwierdził, że wzrost cen prawdopodobnie zniweluje wszelkie oszczędności finansowe.

Havas, agencja holdingowa należąca do Vivendi, ma biura i firmy na całym świecie. Chociaż obniżenie temperatury w zimie w biurach o1°C może nie być odczuwalne w bazie Havas w Rzymie, pracownicy Additive, najnowszego nabytku Havasa w Szkocji, mogą ten spadek temperatury odczuć już wyraźnie.

- Udokumentowano, że obniżenie temperatury o 1°C skutkuje średnio 7 proc. oszczędnością zużycia energii. Będziemy to mierzyć i informować o tym - zapowiada rzecznik.

Dołącz do dyskusji: Vivendi ograniczy ogrzewanie w biurach swoich agencji tej zimy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Eko
Niech marzną prąd też bym im wyłączył
odpowiedź