SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vivian Mohr prezesem Bauer Media Audio

Vivian Mohr, dotychczas dyrektor finansowy i operacyjny pionu OCP Bauer Media Group (porównywarki internetowe), objął funkcję prezesa Bauer Media Audio, do którego w Polsce należy Grupa RMF. Zastąpił Richarda Dawkinsa, który odszedł z firmy.

Vivian Mohr (fot. materiały prasowe)Article

W nowej roli Vivian Mohr będzie kierował transformacją pionu Audio, opartą na dwóch kluczowych elementach: budowie najlepszego i najbardziej wydajnego biznesu w tradycyjnym radiu oraz jednocześnie budowie zrównoważonej przyszłości.

Przed dołączeniem do Bauer Media Group w lutym 2022 roku Mohr zdobył ponad 10-letnie praktyczne doświadczenie przeprowadzając organizacje przez złożone sytuacje i zmiany transformacyjne. Pracował m.in. w szwajcarskich CH Media i „Neue Zurcher Zeitung”, a także w McKinsey & Company.

„Vivian ostatnio zademonstrował swoje umiejętności w zakresie opracowywania strategii i udanej fuzji z NetriskGroup w pionie OCP. Obejmując stanowisko prezesa Bauer Media Audio, Vivian w pewnym sensie powraca do swoich korzeni w tworzeniu strategii medialnych i zarządzaniu wydajnością. Kierował integracją dwóch największych sieci radiowych w Szwajcarii, wspierał przejęcia stacji regionalnych i zarządzał przełomowym przejęciem największego prywatnego nadawcy telewizyjnego w tym kraju” – mówi Yvonne Bauer, CEO Bauer Media Group.

„Byłem zaszczycony, gdy Yvonne zwróciła się do mnie w sprawie objęcia nowej roli. Bauer Media Audio ma niesamowity potencjał zarówno w tradycyjnym biznesie, jak i cyfrowym. Stworzenie i wdrożenie wraz z utalentowanymi zespołami ponadnarodowej i zorientowanej na przyszłość strategii będzie inspirującym wyzwaniem. Z niecierpliwością czekam, aby wnieść moje umiejętności i doświadczenia do tej roli” – komentuje Vivian Mohr.

Bauer Media Audio jest wiodącym europejskim nadawcą radiowym i operatorem audio. Dociera do ponad 61 mln słuchaczy tygodniowo za pośrednictwem radia, usług online i podcastów. Działając w dziewięciu krajach w całej Europie, Bauer Media Audio skupia wiele popularnych marek radiowych. W Polsce jest właścicielem Grupy RMF, nadawcy RMF FM, RMF MAXX i RMF Classic.

W innych krajach do Bauer Media Audio należą m.in. Mix Megapol (Szwecja), Radio Norge (Norwegia), Radio Expres (Słowacja), The Voice (Dania), Radio Nova (Finlandia), Today FM i Newstalk (Irlandia), KISS, Magic, Absolute Radio, Scala Radio, Hits Radio Brand Network (Wielka Brytania).

W ub.r. Grupa RMF zwiększyła przychody o 8,5 proc. 387,7 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 14 proc. jej zysk netto zmalał ze 179,9 do 172,62 mln zł. Koncernowi Bauer wypłaciła 77,72 mln zł dywidendy.

Dołącz do dyskusji: Vivian Mohr prezesem Bauer Media Audio

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl