SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Organizatorzy festiwalu Millennium Docs Against Gravity tworzą dokumentalnego Netflixa

Od 18 grudnia ma ruszyć serwis Vod.mdag.pl, na którym będą dostępne filmy dokumentalne. Szefem platformy będzie Artur Liebhart, dyrektor festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Filmy dostępne na Vod.mdag.pl (fot. mat. pras.)Article

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zaangażowanej publiczności festiwalu Millennium Docs Against Gravity, największe forum kina dokumentalnego w Polsce będzie dostępne całorocznie w formie online. Portal zasilą ulubione sekcje festiwalowe, ale nie zabraknie też nowości. Wśród sekcji pojawi się także przestrzeń na fabuły dystrybuowane na co dzień przez Against Gravity” - zapewniają twórcy platformy Vod.mdag.pl

Tegoroczna edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity po raz pierwszy odbyła się częściowo w internecie, gromadząc tam ponad 101 tys. widzów. Dodatkowo 65 tys. osób oglądało filmy festiwalowe w kinach.

Pojedynczy film ma być dostępny za 9 zł

W serwisie w momencie startu będzie dostępnych ponad 80 filmów dokumentalnych oraz fabularnych. Zapytaliśmy twórców serwisu o ceny za dostęp do filmów. Będzie można wykupywać pojedyncze dostępy, jak i karnety. Ostateczna cena nie została ustalona, ale pojedynczy film ma być dostępny od ok. 9 zł. Karnety będą umożliwiać dostęp do m.in. 5 lub 10 produkcji, które będą miały niższe ceny za jeden film oraz różne okresy ważności. - Zaczynam od 88 filmów i ta biblioteka będzie się co miesiąc zwiększała – zapewnia Mateusz Góra odpowiedzialny za PR Against Gravity.

Mateusz Góra dodaje, że na początku w ofercie pojawi się też specjalny karnet prezentowy, dający dostęp do 18 filmów w serwisie oraz 14 filmów w części online przyszłorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Poza tym serwis będzie prowadził edukację obywatelską przez film, będzie też współpracował z instytucjami kultury, prezentując czasowe kolekcje.

Twórcy serwisu podkreślają, że w chwili jego startu polską premierę będzie w nim miał dokument „Kret w Korei” („The Mole”) w reż. Madsa Brüggera, naczelnego skandalisty kina dokumentalnego. To twórca "Idiotów w Korei", „Ambasadora", „Wielkiej europejskiej zagadki papierosów" i „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”.

Tym razem duński reżyser śledzi losy Ulricha Larsena, który przez 10 lat zajmował się infiltracją Korean Friendship Association (KFA), organizacji sprzyjającej reżimowi w Pyongyang. „The Mole” („Kret w Korei”), był kręcony potajemnie przez ponad dekadę, ma być najbardziej niepokojącą historią naszych czasów.

W serwisie pojawi się też największy hit ostatniego festiwalu MDAG „Jak Bóg szukał Karela” („Once Upon a Time in Poland”) w reż. Vita Klusaka i Filipa Remunda.

Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w nim w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością.

Ostatnio powstał też kanał TVP Dokument. Uruchomił specjalne codzienne pasmo, w którym publikuje filmy dokumentalne po rekonstrukcji cyfrowej. Docelowo pokazanych zostanie ponad 2 tys. dokumentów, blisko tysiąc już odnowiono cyfrowo.

Dołącz do dyskusji: Organizatorzy festiwalu Millennium Docs Against Gravity tworzą dokumentalnego Netflixa

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media
I to jest znakomita wiadomość - łatwego dostępu do dobrych dokumentów nigdy za dużo
odpowiedź