SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

VoD najpopularniejszą płatną usługą w sieci, w górę aplikacje mobilne

Z grupy usług i treści oferowanych w internecie za opłatą, najwięcej użytkowników ma wideo na żądanie, ale rośnie też rynek aplikacji na urządzenia mobilne - wynika z badania Pentagon Research i Best Content.

Article

Z coraz szerszej oferty płatnych usług internetowych największą popularnością niezmiennie cieszy się Video on Demand. Spośród wszystkich respondentów, którzy płacili za usługi oferowane za pośrednictwem internetu w okresie 30 dni poprzedzających badanie, 43,3% uiściło opłatę właśnie za dostęp do VoD. Odsetek ten nie uległ więc zmianie na przestrzeni ponad dwóch lat. Podobny wniosek dotyczy drugiej najczęściej wskazywanej odpowiedzi – zakupu książek w wersji elektronicznej (e-booków lub audiobooków), którą wskazało 27,2% pytanych.

W okresie, który upłynął od poprzedniego badania, zdecydowanie zyskały natomiast na znaczeniu zakupy aplikacji na urządzenia mobilne, dokonywane za pośrednictwem serwisów specjalnie do tego przeznaczonych, takich jak Google Play czy App Store Apple’a. Wzrost odsetka korzystających o 8,7 pkt. proc., do 24,5%, sprawił, że w dość nagły sposób ta kategoria usług stała się trzecią najważniejszą spośród wszystkich uwzględnionych w badaniu.

Stosunkowo duża część ankietowanych płaciła również za zakup gier komputerowych z możliwością pobrania przez internet.

Wyraźny kryzys przeżywają natomiast usługi polegające na udostępnianiu muzyki do zapisania na dysku, które zdecydowanie przegrywają konkurencję ze streamingiem, a także dodatkowe płatne usługi na portalach społecznościowych.

Jednocześnie należy podkreślić, że systematycznie rośnie liczba użytkowników w ogóle płacących za treści i usługi w internecie.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 1-9 lutego 2016 r. na próbie 1300 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online (pentagononline.pl). Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Próba dobierana była metodą kwotową i jest reprezentatywna pod względem wieku i płci dla Polaków w wieku 18–59 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: VoD najpopularniejszą płatną usługą w sieci, w górę aplikacje mobilne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl