SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Volkswagen, Always, g’tea, Women’s Aid i Oreo - reklamy tygodnia (video)

Prezentujemy pięć najciekawszych w ocenie Wirtualnemedia.pl reklam mijającego tygodnia. Wśród nich dwie zagraniczne reklamy - społeczna fundacji Women’s Aid i komercyjna ciastek Oreo, a także trzy akcje z rodzimego rynku: debiutującej w Polsce herbaty g’tea, warszawskiego dealera Volkswagena i podpasek Always.

Volkswagen Porsche - „Park & Drive w Mordorze”

Genialnie stargetowana akcja promocyjna - można bowiem przypuszczać, że znaczna część osób pracujących w firmach zlokalizowanych w tzw. Mordorze w stolicy to potencjalni nabywcy samochodów marki Volkswagen. Biorąc udział w akcji nie tylko zapewniają sobie przynajmniej na jeden dzień miejsce parkingowe w okolicy biura, ale mają też okazję przejechać się jednym z trzech modeli tej marki i poznać możliwości jakie daje wybrane auto. Mahomet nie przyszedł do góry, więc góra przyszła do Mahometa.

Salon Volkswagen Porsche Połczyńska prowadzi w Warszawie akcję „Park & Drive”. W jej ramach oferuje osobom pracującym w centrum biznesowym na Mokotowie jazdę próbną połączoną z zapewnieniem miejsca parkingowego.

Działania adresowane są do pracowników tzw. Mordoru, czyli firm zlokalizowanych w stolicy w okolicach ul. Domaniewskiej (skupisko biurowców). Osoby te na co dzień często zmagają się z problemami z zaparkowaniem samochodu pod biurem.

Sprzedawca z salonu podjeżdża samochodem testowym wcześnie rano, kiedy miejsca parkingowe są jeszcze wolne i czeka na klienta. Ten przyjeżdża o umówionej godzinie i parkuje swój samochód na miejscu sprzedawcy. Zaraz potem razem wyjeżdżają na krótką jazdę próbną, która kończy się pod biurem klienta.

Zapisy odbywają się za pomocą formularza na stronie volkswagenwarszawa.pl.  Obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy. W akcji wykorzystywane są trzy modele Volkswagena: Jetta, Golf i Up. Ostatnie jazdy odbędą się 13 grudnia br.

Agencja: DDB & Tribal

 


Always - „#jakdziewczyna”

Można promować produkt codziennego użytku, jakim są podpaski bez konieczności   eksponowania jego cech użytkowych. A więc nie trzeba pokazywać, czy przecieka czy nie, jaką ma siateczkę albo skrzydełka.

Tu marka podkreśla już wcześniej pojawiający się w jej reklamach aspekt pewności siebie. Ale inaczej niż wcześniej. Bo fakt, że używanie tych podpasek daje pewność siebie i komfort w trudnych dla kobiety dniach już pokazano. Teraz marka wspiera młode dziewczyny, by jako młode kobiety stawały się bardziej pewne. Mówi o tym, pokazując w klipach internautek jak nastolatki wykonują różne czynności (głównie związane ze sportem i hobby) i są dumne z tego, że robią to jak dziewczyny.

Z okazji Dnia Kobiet marka podpasek i wkładek Always (należąca do Procter & Gamble) udostępniła kolejny spot pod hasłem „#jakdziewczyna”. Podkreśla przy tej okazji pozytywne efekty, które przyniósł pierwszy etap tej kampanii.

Akcja pod hasłem „#jakdziewczyna” została rozpoczęta w połowie ub.r. od prezentacji materiałów pokazujących, że nastoletnie dziewczyny, inaczej niż te młodsze, mają negatywne skojarzenia z określeniem „robić coś jak dziewczyna”. Kampania ma wspierać dziewczyny, żeby stawały się bardziej pewne siebie jako młode kobiety.

Udostępniony właśnie spot składa się z krótkich klipów przesłanych przez internet (m.in. na portalach społecznościowych), które pokazują, jak nastolatki wykonują różne czynności (głównie związane ze sportem i hobby), podkreślając z dumą, że robią to jak dziewczyny.

Procter & Gamble podkreśla, że pierwszy spot został wyświetlony ponad 85 mln razy przez użytkowników ze 150 krajów i udostępniony ponad 1,5 mln razy.

 


Women’s Aid - „Look at me”

Ta kampania zasługuje na uznanie z dwóch powodów. Przede wszystkim dlatego, że zwraca uwagę na problem, który może dotyczyć każdego z nas - przemocy domowej i reagowania na nią. Z drugiej - na metodę jaką zastosowano, by przykuć uwagę przechodniów. Gdy ci spoglądają na twarz pokazanej na plakacie kobiety, siniaki i zadrapania zaczynają znikać. Fundacja chce w ten sposób zaapelować, by nie przechodzić obojętnym obok kwestii przemocy domowej - jeśli zaczniemy zwracać na nią uwagę, to jesteśmy w stanie pomóc jej ofiarom.

W centrum Londynu pojawiły się interaktywne billboardy wykorzystujące system rozpoznawania twarzy. Akcja ma zwrócić uwagę przechodniów na problem domowej przemocy wobec kobiet.
Billboardy zostały przygotowane na zamówienie organizacji Women’s Aid i umieszczone w kilku punktach Canary Wharf - ruchliwego kompleksu biurowego we wschodnim Londynie.

Każdy z billboardów opatrzonych wspólnym hasłem „Look at me” przedstawia portret kobiety, na której twarzy widnieją zadrapania i siniaki, będące w domyśle śladami aktów domowej przemocy. Najważniejszym elementem billboardów jest jednak ich interaktywność. System rozpoznawania twarzy sprawia, że w momencie gdy przechodnie zwracają uwagę na plakat, twarz kobiety ulega zmianie. Im więcej osób patrzy na portret, tym szybciej znikają z niego sińce i blizny. Kiedy na billboard nikt nie spogląda, oblicze kobiety pozostaje oszpecone śladami brutalnego ataku.

Billboardowa kampania „Look at me” została zaprezentowana po raz pierwszy, a jej rozpoczęcie w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet ma ponownie zwrócić uwagę świata na problem przemocy domowej, której ofiarami padają najczęściej kobiety. Akcja została już doceniona podczas konkursu Art Of Outdoor w 2014 r. zdobywając pierwszą nagrodę.

Agencja: WCRS

 


„Play with Oreo”

Reklama Oreo pokazuje, że nie tylko spoty telewizyjne mogą być fajne i ciekawe. Wyróżnić się może też plakat czy billboard dzięki kreatywnemu zabiegowi w nim zastosowanemu. Tu Oreo to nie tylko ciastko, ale też zabawa i fajne emocje. Pokazane niby na zwyczajnych, prostych obrazkach, jednak wyróżniających się w natłoku innych reklam outdoorowych.

Mondelez ruszył z nową odsłoną rozpoczętej w styczniu br. kampanii pod hasłem „Play with Oreo”. Teraz w jej ramach na ulicach wybranych miast w Stanach Zjednoczonych pojawiły się reklamy outdoorowe z odjechanymi ilustracjami autorstwa dziesięciu znanych amerykańskich rysowników.

Poproszono ich o stworzenie rysunków zawierających sceny nawiązujące do słów, które dostali do zabawy przy tym projekcie. Były to takie słowa, jak m.in. marzenie, cudowny itp. Ich zadaniem było przedstawienie scen, które pokazują odniesienie do tych słów w codziennym życiu. Warunek był jeden - scena musi zawierać wizerunek ciastka Oreo, które na rysunku ma być twarzą lub głową bohatera rysunku.

Reklamy pojawiły się na nośnikach outdoorowych w Nowym Jorku, Los Angeles i Indianapolis oraz na profilach marki w mediach społecznościowych.

Autorami rysunków są: Shotopop, Jeff Soto, Ryan Todd, McBess, Andrew Bannecker, Geoff McFetridge, Andy Rementer, Alex Trochut, Craig i Karl i Brosmind.

Agencja: The Martin Agencyg’tea - „Żyj kolorowo!”

Kolejny przykład reklamy, która mimo tego, że promuje zwyczajny produkt (którym tu jest herbata) może być ciekawa i przykuć uwagę widza. Bo pokazuje emocje, fajne chwile z codziennego życia, na które normalnie nie zwraca się uwagi. Do tego w tle fajna muzyka. Szkoda tylko, że autorem tej kreacji jest agencja spoza Polski, a adaptacja spotu polegała na umieszczeniu w niej polskich haseł i końcowego zdania.

W telewizji rozpoczęła się kampania reklamowa wprowadzająca na polski rynek herbatę g’tea (produkowaną przez Sun Generation). Akcja - przygotowana przez firmy US, Next i Starlink - przebiega pod hasłem „Żyj kolorowo!”.Spot herbaty g’tea zachęca odbiorców do różnego rodzaju aktywności przynoszących satysfakcję, pokazując niektóre z nich. W tle słychać piosenkę „Celebrate Your Life” wokalistki MIIA, a hasło końcowe brzmi: „Żyj kolorowo!”.

Reklama od początku marca jest emitowana w wybranych kanałach telewizyjnych - zarówno ogólnopolskich, jak i tematycznych.

W akcji wykorzystywana jest polska adaptacja globalnego spotu autorstwa agencji US, przygotowana przez agencję Next.

 

Dołącz do dyskusji: Volkswagen, Always, g’tea, Women’s Aid i Oreo - reklamy tygodnia (video)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl