SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Volkswagen Bank Polska w czołówkach rankingów

Rankingi Rzeczpospolitej, Gazety Bankowej, Parkietu, Profitu i agencji badawczej ARC Rynek i Opinia umieszczają Volkswagen Bank Polska na pierwszych pozycjach pod względem atrakcyjności oferty, efektywności, dynamiki i bezpieczeństwa.

Jak wynika z licznych rankingów przeprowadzanych przez specjalistyczne tytuły prasowe, Volkswagen Bank Polska prowadzący bankowość bezpośrednią pod nazwą Volkswagen Bank direct jest uznawany za bank godny zaufania, o stabilnej sytuacji finansowej, najbardziej atrakcyjnej ofercie i najwyższym oprocentowaniu lokat.

Na początku września br. miesięcznik Profit i agencja badawcza ARC Rynek i Opinia przygotowały obszerny raport, w którym prezentują wyniki badania rynku banków w Polsce. Ranking ma na celu pomoc potencjalnemu klientowi w wyborze banku najbardziej odpowiedniego dla jego potrzeb. Przy ocenie wzięto pod uwagę wysokość kosztów obsługi, opłacalność oszczędzania, łatwość uzyskania kredytu, dostęp oraz obsługę. Wynika z niego, że Volkswagen Bank direct wyprzedza konkurentów w dwóch kategoriach - kosztów obsługi oraz opłacalności oszczędzania.

W pierwszej kategorii Volkswagen Bank direct znalazł się w czołówce banków oferujących najniższe opłaty za prowadzenie rachunków, natomiast wśród banków internetowych zajął pierwsze miejsce. Jak podaje Profit pod względem ceny banki internetowe skutecznie rywalizują z tradycyjnymi bankami - "Najtańszy jest Volkswagen Bank direct. Tu zarówno prowadzenie konta, jak i wszystkie podstawowe operacje są bezpłatne. Bank nie pobiera też prowizji za podjęcie co najmniej 400 zł z jakiegokolwiek bankomatu. Za wypłaty mniejszych sum nalicza tylko 1,5 zł opłaty."

W kategorii drugiej - "oszczędzanie" - Profit podaje, że Volkswagen Bank direct oferuje najwyższe oprocentowanie lokat, zarówno o zmiennym jak i stałym oprocentowaniu (odpowiednio 5% i 4,9%). Oznacza to, iż lokaty Volkswagen Bank direct uważane są za najbardziej rentowne spośród lokat wszystkich innych banków w Polsce.

Dynamiczny rozwój Volkswagen Bank Polska docenił także dziennik Rzeczpospolita przyznając w czerwcu b.r. pierwszą nagrodę w rankingu "Najlepsze Instytucje Finansowe 2002" wśród banków komercyjnych działających na polskim rynku. Ocenie poddano efektywność, dynamikę oraz bezpieczeństwo. W przypadku Volkswagen Bank Polska wysokie wskaźniki osiągane w trudnej sytuacji gospodarczej, mają bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo z punktu widzenia klientów.

Prestiżowym potwierdzeniem jakości usług było kolejne wyróżnienie Volkswagen Bank Polska przyznane przez Gazetę Bankową. W czerwcowym rankingu tygodnika - "Najlepsze banki" - Volkswagen Bank Polska zajął II miejsce w kategorii banków mniejszych. Na ostateczny wynik wpływ miały takie czynniki jak - efektywność, dynamika rozwoju oraz struktura portfela. Jurorzy w swojej ocenie banków brali pod uwagę m.in. opinie audytora, oceny klientów, jakość i kompleksowość usług, innowacyjność i zaawansowanie w stosowaniu nowoczesnych technologii obsługi klientów.

Wysoką pozycję Volkswagen Bank Polska docenił także dziennik Parkiet. Z opublikowanego w dodatku do dziennika z 6 września 2003 r. rankingu "Duże perły polskiej gospodarki" wynika, że Volkswagen Bank Polska znajduje się na II miejscu w trójce najrentowniejszych "pereł mniejszych" ze wskaźnikiem rentowności sprzedaży na poziomie 48,5%. Taki wynik świadczy o bardzo dobrej strategii zarządzania bankiem, jego stabilnej sytuacji finansowej i rosnącym zainteresowaniu klientów zakupem jego produktów finansowych. "Perły gospodarki" to firmy, które osiągnęły w 2002r. znacząco lepsze rezultaty od ogółu firm krajowych, o przychodach ogółem ponad 100 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Volkswagen Bank Polska w czołówkach rankingów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl