SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Szuflak za Michała Bowszę dyrektorem marki Volkswagen

Od 1 marca dyrektorem marki Volkswagen będzie Paweł Szuflak, od 1997 roku związany z Grupą Volkswagen. Michał Bowsza, obecny dyrektor marki Volkswagen, postanowił kontynuować karierę w strukturach grupy dealerskiej Krotosk.

Zmiana na stanowisku dyrektora marki Volkswagen w Polsce. Miejsce Michała Bowszy zajmie 1 marca Paweł Szuflak, menedżer z wieloletnim doświadczeniem w Grupie Volkswagen,

Paweł Szuflak jest związany z Grupą Volkswagen od 26 lat. Pracę rozpoczął w 1997 r. w zespole marketingu Skoda Auto Polska. Po 6 latach przeniósł się z Poznania do Mladej Boleslav, do Skoda Auto AS. W swojej karierze zdobywał także doświadczenie na kierowniczych stanowiskach na innych rynkach, m.in. w spółce SAIC Volkswagen w Szanghaju, gdzie pełnił funkcję dyrektora strategii dystrybucji i operacji oraz w Volkswagen Group India, w której zarządzał przez dwa lata działem sprzedaży i marketingu.

W latach 2010-2012 Paweł Szuflak kierował zespołem międzynarodowej strategii sprzedaży, wraz z którym opracował i wprowadzał nową strategię dystrybucji marki Skoda połączoną z kompleksowym przebudowaniem procesów obsługi klienta oraz zmianą logo, jak i wszystkich narzędzi zewnętrznej komunikacji marki Skoda na poszczególnych rynkach. W latach 2015-2021 piastował stanowisko szefa regionu Europa Zachodnia, obejmującego takie rynki, jak Francja, Włochy, Belgia, Holandia, Luksemburg.

W czerwcu 2021 otrzymał zadanie stworzenia, a następnie zarządzania działem optymalizacji przychodów w centrali Skody.

Michał Bowsza przechodzi do grupy Krotoski

Michał Bowsza, dotychczasowy dyrektor marki Volkswagen, po 22 latach pracy w Volkswagen Group Polska i wcześniej w Kulczyk Tradex na rzecz takich marek jak Audi, Porsche, Volkswagen i Volkswagen Samochody Dostawcze, podjął decyzję o kontynuacji kariery zawodowej poza strukturami Volkswagen Group Polska. Od 1 marca dołączy do struktur zarządczych spółek wchodzących w skład grupy dealerskiej Krotoski, która posiada autoryzacje marek Porsche, Audi, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, Skoda, Seat i prowadzi działalność operacyjną w 15 oddziałach w 7 lokalizacjach w Polsce.

Od połowy 2008 roku do września 2022 Michał Bowsza był dyrektorem marki Audi.

Dołącz do dyskusji: Paweł Szuflak za Michała Bowszę dyrektorem marki Volkswagen

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mordor
Świetne menażer. Przez lata pracy w Skodzie Auto Polska zrobił wielką marketingową robotę. Ma niekwestionowane międzynarodowe doświadczenie w koncernie.
odpowiedź