SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W 2016 roku wydatki reklamowe wzrosną o 4,5 proc., motorem rozwoju internet, liderem nadal telewizja

Według prognoz domu mediowego Carat globalne wydatki reklamowe w 2016 roku będą wyższe o 4,5 proc. Znaczący wzrost obejmie internet, którego udział w rynku w br. wyniesie 27 proc., a w 2017 roku - 29 proc. Reklamowym liderem pozostanie telewizja, na minusie będzie zaś prasa drukowana.

Article

Swoje prognozy Carat opiera na danych pochodzących z 59 rynków z obu Ameryk, Azji i Pacyfiku oraz Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Przewidywania zakładają, że wydatki na reklamę w br. osiągną poziom 538 mld dol., co oznacza wzrost o 4,5 proc. rok do roku. Podobnie optymistyczne prognozy dotyczą roku 2017, w którym wydatki na reklamę mają wzrosnąć o kolejne 4,5 proc.

Spośród kluczowych regionów świata najsilniejszy wzrost (10,5 proc.) spodziewany jest w Ameryce Łacińskiej, Ameryce Północnej (4,6 proc.) oraz na obszarze Azji i  Pacyfiku (4,4 proc.). Podobnie korzystne tendencje mają się zaznaczyć także w 2017 r.Głównym motorem rozwoju rynku reklamowego w nadchodzącym czasie będzie segment reklamy internetowej. W br. jego udział w globalnych wydatkach osiągnie poziom 27 proc., natomiast w roku 2017 będzie jeszcze wyższy - 29,3 proc. Największy wpływ na rozwój w internecie będzie miał segment mobilny, wideo oraz media społecznościowe.

W nadchodzących miesiącach bieżącego, jak i przyszłego roku  rosnące znaczenie reklamy internetowej nie zmieni faktu, że pod względem wydatków reklamowych liderem pozostanie telewizja (41,4 proc. udziałów w br., 40,7 proc. w 2017 r.), a na trzecim miejscu znajdzie się słabnący, ale wciąż znaczący segment prasy drukowanej (11,2 proc. w br., 10,3 proc. w 2017 r.).

W podziale na poszczególne media największa dynamika wzrostu prognozowana jest w internecie (15 proc.), na drugim miejscu znajdzie się outdoor (3,4 proc.),a na trzeciej pozycji telewizja ze wzrostem rzędu 3,1 proc. Dalsze spadki wydatków reklamowych widoczne już od kilku lat zanotują gazety (5,4 proc.) oraz czasopisma (1,7 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W 2016 roku wydatki reklamowe wzrosną o 4,5 proc., motorem rozwoju internet, liderem nadal telewizja

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Wydatki rosną a skuteczność spada - ot taki paradoks - płacić za coś, co nie działa.
odpowiedź