SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W 2019 roku w Szwajcarii zniknie cyfrowa telewizja naziemna. Korzysta z niej niecałe 2 procent widzów

SRG, szwajcarski publiczny nadawca telewizyjny zapowiedział koniec emisji jego stacji w naziemnej technologii cyfrowej DVB-T. Programy nadawane w ten sposób staną się niedostępne na początku czerwca 2019 roku. Powodem decyzji podjętej przez SRG jest słabnąca popularność DVB-T w Szwajcarii, gdzie korzysta z niej obecnie 1,9 procent gospodarstw domowych.

Article

Plany rezygnacji z nadawania w naziemnej technologii cyfrowej publiczna telewizja SRG zapowiedziała we wrześniu br. Obecnie ten nadawca jest jedynym w Szwajcarii który wykorzystuje DVB-T do przekazu dla widzów oferując dostęp do stacji SRF1 i SFR2.

Według planów wspomniane stacje przestaną być dostępne za pośrednictwem DVB-T od 3 czerwca 2019 r., zamiast nich widzowie w Szwajcarii zobaczą komunikaty informujące o końcu nadawania oraz konieczności skorzystania z innych kanałów dystrybucji sygnału, takich jak satelity, kablówki lub streaming internetowy.

Całkowite wyłączenie transmisji w DVB-T nastąpi do końca 2019 r. zgodnie z regulacjami obowiązującymi SRG.

Niecałe 2 proc. Szwajcarów ogląda telewizję naziemną

Szwajcarski nadawca tłumaczy motywy swojej decyzji spadającą oglądalnością jego stacji w naziemnej telewizji cyfrowej – obecnie korzysta z niej 1,9 proc. populacji, co oznacza ok. 64 tys. gospodarstw domowych w Szwajcarii.

W dodatku DVB-T jest odbierana przez Szwajcarów na drugim lub trzecim dodatkowym telewizorze w domu, zatem wyłączenie tego sygnału nie powinno być dla widzów dotkliwe.

SRG zapowiedziała jednocześnie, że nie zamierza w przyszłości przejść z technologii DVB-T na DVB-T2, na co zdecydowali się publiczni nadawcy w sąsiednich krajach - Niemczech i Austrii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W 2019 roku w Szwajcarii zniknie cyfrowa telewizja naziemna. Korzysta z niej niecałe 2 procent widzów

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Linc
To z jakiej technologii Szwajcarzy korzystają do oglądania TV?
9 8
odpowiedź
User
Janek
A u nas korzysta z niej 30 %. Taka jest różnica poziomu życia w obu krajach
10 9
odpowiedź
User
Oglądacz
To z jakiej technologii Szwajcarzy korzystają do oglądania TV?
Dokładnie. Ten artykuł jest niekompletny! Znalazłem w innych tłumaczeniach tego samego komunikatu, że Szwajcarski regulator zaleca przejście na odbiór drogą satelitarną. Przy tylu górach nie ma się chyba co dziwić. Żeby ogarnąć taki kraj potrzeba pewnie trochę nadajników.
11 8
odpowiedź
User
iksiński
Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu oraz 4 języki używane w tym 7 milionowym państwie to jest logiczne. Zapewne naturalnym sposobem odbioru jest satelita (z dostępem do oferty francuskojęzycznej, niemieckojęzycznej i włoskojęzycznej), która powoli wypierana jest przez szerokopasmowy internet, a w kilku większych miastach Zurich, Berno, Lucerna, itp. również kabel.
9 8
odpowiedź
User
Szwajcar
To chore co ten dziennikarz pisze . Znowu polityka . Byłem wszędzie i nie widziałem że ktoś chętnie płacił żeby ogladac prywatne tv . Brawo dla tego co pisał ten artykuł .
8 8
odpowiedź