SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W dentsu Polska powstała sieć pracownicza dla osób LGBTQ+

W grupie reklamowej dentsu Polska powstała dentsu Proud - sieć pracownicza, skupiona wokół osób identyfikujących się jako LGBTQ+ oraz osób sojuszniczych. 

Celem sieci jest współtworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca pracy, wspieranie Klientów w aktywnościach na rzecz społeczności LGBTQ+ oraz wspólne działania na rzecz widoczności postulatów tej społeczności i inspirowanie innych do budowania bardziej równościowego społeczeństwa.

Polska jest trzecim krajem w regionie EMEA dentsu (Europa, Bliski Wschód, Afryka), gdzie powstała sieć pracownicza LQBTQ+. Na tę chwilę do sieci należy 15 osób. 

Powstanie dentsu Proud w Polsce jest częścią realizacji strategii DEI w dentsu Polska i regionie CEE. Rolę chair objęła Mania Kostrzewska, DEI director w dentsu CEE, a co-chair Marcin Świejkowski, senior strategist w Denstu Creative. Rzeczniczką sieci została Anna Tokarek, która odpowiada za komunikację zewnętrzną dentsu Polska.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Dla mnie jako dla osoby niebinarnej powstanie networku LGBTQ+ jest niezwykle ważne, bo jest kolejnym krokiem realizacji strategii DEI i budowania coraz bardziej otwartego i przyjaznego miejsca jakim jest dentsu. Dodatkowo jest po prostu wyrazem celebracji i afirmacji osób ze społeczności LGBTQ+, które pracują w dentsu, a także wszystkich osób sojuszniczych, które wspólnie z nami chcą budować różnorodną i włączającą społeczność dentsu – komentuje Mania Kostrzewska, DEI director w dentsu CEE.

Działania sieci będą skupiać się na zwiększaniu świadomości i edukacji równościowej w zakresie LGBTQ+ oraz współtworzeniu kampanii i produktów, które będą wpisywać się w szerokorozumianą inkluzywność i budowanie bardziej sprawiedliwego społeczeństwa.  Dentsu Proud będzie organizować szereg wewnętrznych i zewnętrznych spotkań i aktywności wspierających kształtowanie kultury równościowej oraz angażowanie osób sojuszniczych we wspólne działania na rzecz włączania w organizacji i poza nią. 

Dołącz do dyskusji: W dentsu Polska powstała sieć pracownicza dla osób LGBTQ+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl