SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W II kwartale 2011 sprzedaż sieci Plus?

Akcjonariusze Polkomtela, operatora sieci Plus, rozpoczynają obecnie etap rozsyłania memorandum informacyjnego do wszystkich zainteresowanych i nadal liczą na zamknięcie sprzedaży do 100 proc. akcji telekomu w II kw. br., wynika z wtorkowych wypowiedzi Tomasza Zadrogi, prezesa Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), która posiada 21,85 proc. Polkomtela.

W II kwartale 2011 sprzedaż sieci Plus?

"Transakcja jest już rozpoczęta - rozesłaliśmy zainteresowanym podmiotem, którzy wcześniej zgłaszali zainteresowanie, teaser, czyli dokument wstępny. Teraz rozpoczynamy etap rozsyłania dużego memorandum do wszystkich zainteresowanych. […] Muszę potwierdzić, że zainteresowanie jest ogromne" - powiedział Zadroga w wywiadzie dla radia PiN.

"Absolutnie realnym terminem na zamknięcie transakcji jest drugi kwartał" - powtórzył prezes podkreślając, że opóźnienie sprzedaży Exatela przez PGE nie opóźni transakcji sprzedaży Polkomtela.

Zadroga podtrzymał też wcześniejsze szacunki dotyczące wyceny Polkomtela - na pytanie, czy wyniesie ona bliżej 10 mld zł czy 16 mld zł, odpowiedział: "Nie chcę spekulować, ale zakładam, że będzie to bliżej tej górnej kwoty".

W grudniu prezes PKN Orlen Jacek Krawiec jako „dosyć spore" oceniał wstępne zainteresowanie potencjalnych nabywców kupnem akcji Polkomtela. Wcześniej inny akcjonariusz Polkomtela – KGHM (obie spółki posiadają po 24,39% akcji operatora) – informował niedawno, że spodziewa się sprzedaży walorów operatora do końca I połowy 2011 roku.

W połowie listopada akcjonariusze spółki Polkomtel podjęli decyzję o przystąpieniu do procesu wspólnej sprzedaży 100% akcji spółki w transakcji prywatnej. Na rynek ma trafić 100% akcji operatora, po tym jak udział w transakcji zadeklarował Vodafone (posiadacz . Potencjalni oferenci to zarówno inwestorzy branżowi, strategiczni, jak i finansowi, fundusze inwestycyjne.

Wcześniej Krawiec mówił, że benchmarkiem dla przygotowywanej transakcji będzie wycena z 2008 roku, kiedy duński TDC sprzedał 19,61% akcji spółki pozostałym udziałowcom. Według ówczesnej ceny, wartość 100% akcji Polkomtela wyniosła ok. 3,6 mld euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W II kwartale 2011 sprzedaż sieci Plus?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl