SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W niektórych krajach z Facebooka korzysta ponad połowa mieszkańców

Cypr ma największy na świecie, 69-proc. odsetek mieszkańców korzystających z Facebooka.

W niektórych krajach z Facebooka korzysta ponad połowa mieszkańców

Tak wynika z zestawienia opracowanego przez serwis Royal Pingdom, który porównał dane dla poszczególnych państw odnośnie liczby użytkowników Facebooka (żródło: Socialbakers), liczby użytkowników internetu (Bank Światowy) oraz liczby mieszkańców (Wikipedia).

Na poniższej grafice czerwony pasek oznacza odsetek internautów, a żółty - odsetek mieszkańców korzystających w danym kraju z Facebooka. W tym drugim przypadku liderem jest Cypr (69 proc.), przed Hong Kongiem (53 proc.) i Chile (52 proc.).

Ciekawie wygląda sytuacja w przypadku Chile, gdzie jak mogłoby wynikać z wyliczeń Royal Pingdom jest więcej użytkowników Facebooka niż internautów. Może to być efekt anomalii związanej z tworzeniem danych, na których serwis Royal Pingdom oparł swoje wyliczenia, bądź też oznaczać, że wielu Chilijczyków ma więcej niż jedno konto w społecznościowym portalu.

Grafika nie pokazuje sytuacji w Polsce, ale wykorzystując użyte do jej opracowania źródła, możemy stwierdzić, że z Facebooka korzysta 19,8 proc. mieszkańców i 31,5 proc. internautów z naszego kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W niektórych krajach z Facebooka korzysta ponad połowa mieszkańców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl