SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Walmart chce wspólnie z Microsoftem przejąć TikToka

Sieć Walmart poinformowała w czwartek, że chce wspólnie z Microsoftem przejąć część biznesu TikToka w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii. Wspólna oferta obu firm może opiewać na kwotę 30 mld dolarów.

Fot. Facebook.com/WalmartArticle

Właściciel TikToka, firma ByteDance już od pewnego planuje sprzedaż części swojej firmy. Dotychczas wśród potencjalnych kupców wymieniano Microsoft i Oracle. 

Akcje Walmart wzrosły w czwartek po południu o prawie 5 proc., osiągając maksimum na poziomie 139,35 dolarów, co podniosło kapitalizację rynkową sprzedawcy do ponad 387 mld dolarów.

Jak podaje CNBC, ByteDance ma ogłosić nazwę nabywcy TikToka w najbliższych dniach.

Walmart dąży do przejęcia w czasie, gdy stara się bardziej konkurować z Amazon. Firma planuje uruchomienie wkrótce programu członkowskiego o nazwie Walmart +. Usługa oparta na subskrypcji jest odpowiedzią sprzedawcy na Amazon Prime, która obejmuje oryginalne programy telewizyjne i filmy.

W wydanym oświadczeniu Walmart stwierdził, że integracja handlu elektronicznego i reklamy TikTok „jest wyraźną korzyścią dla twórców i użytkowników na tych rynkach”. Nie podano, w jaki sposób będzie korzystał z TikTok ani czy będzie częścią Walmart +.

- Uważamy, że potencjalna relacja z TikTok w USA we współpracy z Microsoftem mogłaby dodać tę kluczową funkcjonalność i zapewnić firmie Walmart ważny sposób dotarcia do klientów wielokanałowych i obsługi ich, a także rozwoju zewnętrznego rynku i działalności reklamowej - twierdzą przedstawiciele Walmartu. - Jesteśmy przekonani, że partnerstwo Walmart i Microsoft spełni oba oczekiwania użytkowników TikTok w USA.

Jeśli umowa zostanie zatwierdzona, zapewni Walmart i Microsoft dostęp do setek milionów konsumentów, którzy mogliby kupić ich produkty lub stać się lukratywnymi odbiorcami ich reklam. TikTok podał w tym tygodniu, że ma prawie 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie w USA. To prawie 800 proc. więcej niż w styczniu 2018 roku.

Daniel Ives, dyrektor zarządzający i analityk technologiczny w Wedbush Securities, opisał TikTok jako „wielki strzał w ramię” dla biznesu e-commerce Walmart.

Zdaniem analityków dzięki zaangażowaniu firmy Microsoft, Walmart mógłby mieć lepszą pozycję. Dwa lata temu firma Walmart ogłosiła pięcioletnią umowę dotyczącą chmury z firmą Microsoft. Sprzedawca przyjął infrastrukturę chmurową Microsoft Azure oraz pakiet zawierający aplikacje biurowe Office 365.

TikTok został zmuszony do poszukiwania kupca po tym, jak sekretarz stanu USA Mike Pompeo  powiedział w lipcu, że rozważa zakazanie TikTok i innych aplikacji chińskich ze względów bezpieczeństwa. Rząd USA powiedział, że obawia się, że chiński rząd może uzyskać dostęp do danych użytkowników zebranych przez TikTok.

Pentagon zakazał TikTokowi dostępu do urządzeń mobilnych wydanych przez rząd  w styczniu.

Dołącz do dyskusji: Walmart chce wspólnie z Microsoftem przejąć TikToka

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anonim
Wyścig po bańkę mydlaną :)
odpowiedź