SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jason Kilar przestanie kierować WarnerMedia po zakończeniu fuzji z Discovery

Jason Kilar, który od 2020 roku kieruje WarnerMedia odjedzie ze stanowiska po sfinalizowaniu fuzji tego koncernu z Discovery. Menedżer nie ujawnił na razie dalszych planów zawodowych, po połączeniu szefem Warner Bros. Discovery zostanie David Zaslav.

Jason Kilar Article

O połączeniu należącego do holdingu AT&T koncernu WarnerMedia i firmy Discovery mówiło się od 2021 r. Później ogłoszono oficjalnie umowę w tej sprawie, a w marcu br. na walnym zgromadzeniu Discovery (to właściciel m.in. grupy TVN) wyrażono zgodę na warunki fuzji z WarnerMedia. Finalizacja transakcji jest planowana na początek drugiego kwartału br.

Jason Kilar odchodzi

Wcześniej zapowiedziano, że po fuzji nowym szefem firmy o nazwie  Warner Bros. Discovery zostanie David Zaslav, który obecnie trzyma stery Discovery.

Czytaj także: Szef Discovery zarobił w ubiegłym roku 246,6 miliona dolarów

Teraz ujawniono, że prezes WarnerMedia Jason Kilar odejdzie z pracy w związku z finalizacją fuzji z Discovery, menedżer poinformował o tym pracowników w komunikacie.

- W związku ze zbliżającym się zamknięciem transakcji z Discovery, nadszedł właściwy moment, aby podzielić się z każdym z Was informacją, że będę odchodził z tej niesamowitej firmy – zaznaczył Kilar w oświadczeniu. - Jest wiele uczuć, które można mieć w takiej chwili, ale dla mnie nie ma większych i trwalszych niż uczucie wdzięczności i miłości, które mam dla tego zespołu, tej firmy i tej misji. Nigdy nie byłem bardziej spełniony zawodowo.

Jason Kilar został prezesem WarnerMedia w 2020 r. Wcześniej menedżer kierował m.in. serwisem Hulu i był w kierownictwie Amazona. Po odejściu z Hulu Kilar był współzałożycielem i pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy Vessel. Jednak usługa nie przyjęła się wśród klientów, w związku z czym w 2016 r. menedżer sprzedał platformę firmie Verizon.

W swojej karierze Kilar zasiadał również w zarządach firm DreamWorks Animation i Univision. Na razie Kilar nie ujawnił swoich dalszych planów zawodowych po odejściu z WarnerMedia.

Czytaj także: Fuzja serwisów HBO Max i Discovery+. „Player nadal ma rację bytu”

 

Dołącz do dyskusji: Jason Kilar przestanie kierować WarnerMedia po zakończeniu fuzji z Discovery

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Slabiutko. Same powtorki filmow i prawie caly dzien Domek na prerii. Bez przesady.
1 1
odpowiedź
User
Jener
Ale gdzie, drogi Tomku ? Chyba nie piszesz o kanale Warner TV, głuptasku?
1 0
odpowiedź
User
da
Uratował Warnera przed katastrofą. Wystarczy popatrzeć, w jakiej sytuacji jest np. Paramount, który się spóźnił ze streamingiem i lada chwila będzie wystawiony na sprzedaż - jeszcze walczy, ale szanse są marne.
1 0
odpowiedź