SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Władze Warszawy rozważają zakaz plastikowych jednorazówek

Warszawa, idąc śladami Wałbrzycha, chce zakazać używania i sprzedaży artykułów jednorazowego użytku z plastiku.

Article

Władze stołecznego ratusza chcą znacząco ograniczyć plastik na terenie Warszawy. - Chcemy wspólnie z radnymi wypracować rozwiązanie, które spowoduje, że Warszawa pozbędzie się plastiku - mówił w ubiegłym tygodniu wiceprezydent Michał Olszewski, którego cytuje TVN Warszawa.

Warszawscy urzędnicy wspólnie z samorządowcami z innych miast złożyli w Ministerstwie Klimatu propozycję rozwiązania, które ma obniżyć stawki opłat za odpady dla mieszkańców.-  Propozycja została złożona w ministerstwie w ramach konsultacji nad rozszerzoną odpowiedzialnością producentów - powiedział Michał Olszewski.

Lokalni samorządowcy chcą przerzucenia kosztów obsługi pojemników na odpady z tworzyw sztucznych, papieru i szkła, na producentów tych materiałów. Urzędnicy wyliczyli, że obecnie obsługa tych pojemników kosztuje samorządy około dwóch miliardów złotych rocznie.

Wałbrzych poszedł na wojnę z plastikiem

Pod koniec stycznia tego roku radni Wałbrzycha jako pierwsi w Polsce przyjęli uchwałę, na mocy której na terenie wszystkich nieruchomości stanowiących własność gminy zakazano posiadania, używania, udostępniania oraz sprzedaży plastikowych produktów jednorazowego użytku.

W mieście wprowadzono też zakaz sprzedaży oraz udostępniania klientom toreb na zakupy z tworzywa sztucznego.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Władze Warszawy rozważają zakaz plastikowych jednorazówek

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirek
Bardzo dobra decyzja.
1 4
odpowiedź