SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wavemaker: internet niezastąpiony dla Polaków. Najpopularniejsze YouTube, Facebook i Netflix

Gdyby Polacy musieli ograniczyć dostęp do mediów i wybrać tylko jeden kanał komunikacji, postawiliby na internet. Wśród serwisów, który wskazują jako ten, który wtedy by wybrali wymieniają Youtube, Facebook i Netflix - wynika z badania zrealizowanego przez agencję Wavemaker (GroupM).

Article

67 proc. badanych , gdyby musiało ograniczyć korzystanie z mediów do tylko jednego z nich, wskazuje na internet. Jego „pierwszorzędność” jest najwyższa wśród najmłodszych badanych (16-24 lata - blisko 80 proc. wskazań), ale wszystkie grupy wiekowe, łącznie z 50+ typują go na pierwszym miejscu.

Zmuszeni do ograniczenia korzystania z sieci do tylko jednego serwisu, polscy internauci najczęściej wskazują na: Youtube (23 proc.), Facebook (22 proc.) oraz Netflix (17 proc.), ale do rankingu top5 załapały się też lokalne – WP i Onet.


Wśród telewizji prym wiedzie TVN

W ramach telewizji, która dla 12 proc. badanych, pozostaje najważniejszym medium (w grupie 55+ wskazanie nie jest wiele wyższe – 16 proc.), najsilniejszą marką okazał się TVN (30 proc. wskazań), za nim uplasowały się Polsat i TVP1 z wynikami mniejszymi o ok. połowę. - Oczywiście nikt nie spodziewa się, by konsumenci stanęli przed wyborami, które badaliśmy, ale ciekawi byliśmy postrzegania ważności różnych kanałów przez Polaków. Realizacja badania zbiegła się w czasie z początkiem kwarantanny, niewykluczone więc, że to wzmocniło rolę internetu we wskazaniach respondentów. Interpretując wyniki, należy pamiętać, że digital żyje także siłą innych mediów. Konsumenci wskazują go więc także jako kanał dystrybucji telewizji, radia czy prasy - mówi Paweł Gala, szef Wavemaker.

Badanie Wavemaker realizowane było w ub. tygodniu,  w czasie domowej kwarantanny dużej części Polaków. Objęło 1,5 tys. Polaków z dostępem do sieci (metoda CAWI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wavemaker: internet niezastąpiony dla Polaków. Najpopularniejsze YouTube, Facebook i Netflix

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl