SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WhatsApp z funkcją znikających wiadomości. Będą automatycznie usuwane po siedmiu dniach

Należący do Facebooka komunikator WhatsApp udostępnił globalnie użytkownikom nowe funkcje. Pierwsza z opcji pozwala na automatyczne usuwanie wiadomości i innych treści z konkretnych czatów po upływie siedmiu dni. Z kolei druga funkcja umożliwia skuteczniejsze zarządzanie zasobami pamięci w smartfonie.

Article

WhatsApp to komunikator wprowadzony na rynek 11 lat temu, służy do kontaktów pomiędzy użytkownikami za pośrednictwem telefonów komórkowych.

W 2014 r. WhatsApp został kupiony przez Facebook za kwotę 19 mld dol. W lutym br. WhatsApp poinformował że liczba użytkowników tej platformy przekroczyła globalnie 2 mld. Podany wynik oznacza, że od początku 2018 r. grupa odbiorców aplikacji zwiększyła się o 500 mln, bowiem wówczas liczbę użytkowników oceniano na 1,5 mld.

Znikające wiadomości

Teraz WhatsApp zapowiedział, stopniowo i globalnie wprowadza w aplikacji nowości, które mają ułatwić korzystanie z tej aplikacji i zoptymalizować jej funkcjonowanie.

Czytaj także: WhatsApp z ułatwieniami dla firm. Kontakt z klientem przez kody QR

Po pierwsze chodzi o o funkcję umożliwiającą automatyczne usuwanie wiadomości i innych treści występujących w obszarze konkretnych czatów w aplikacji.

Aby skorzystać z tej opcji w ramach wybranej konwersacji należy zaznaczyć przycisk Znikające wiadomości. Wówczas wszystkie nowe wiadomości i treści multimedialne nadchodzące w ramach tego czatu będą znikać po 7 dniach. Materiały pochodzące sprzed włączenia tej funkcji trzeba usuwać samodzielnie.

WhatsApp wyjaśnia, że nowe rozwiązanie jest całkowicie dobrowolne dla użytkowników i ma pomóc w bardziej przejrzystym układzie treści w ramach konkretnej konwersacji.

Drugą nowością wprowadzoną przez WhatsApp jest ulepszona funkcja zarządzania pamięcią smartfona. Dzięki niej użytkownik może np. zdecydować, że materiały ściągane przez aplikację przekraczając określony rozmiar nie będą pozostawiane w pamięci urządzenia, ale bezpowrotnie usuwane. Takie rozwiązanie ma pomóc w automatycznym zwolnieniu zasobów smartfona, co może być szczególnie przydatne dla użytkowników korzystających z telefonów mających niewiele pamięci przeznaczonej na dane.

 

Czytaj także: WhatsApp planuje nowości. Połączenia głosowe i czaty wideo w wersji desktopowej

Dołącz do dyskusji: WhatsApp z funkcją znikających wiadomości. Będą automatycznie usuwane po siedmiu dniach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl