SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WhatsApp wprowadza funkcję podglądu wiadomości głosowych

WhatsApp wprowadza funkcję podglądu wiadomości głosowych przed ich wysłaniem. Nowy dodatek wkrótce będzie dostępny na wszystkich platformach.

Fot. PxhereArticle

WhatsApp wprowadza kolejną wyczekiwaną przez użytkowników funkcję. Niedawno twórcy aplikacji informowali o testowaniu podglądu wiadomości głosowych przed ich wysłaniem. Okazuje się, że dostępna jest już nowa aktualizacja aplikacji, która wprowadza implementację wyżej wymienionej funkcji.

Przypomnijmy, że aplikacje nie umożliwiała wcześniej użytkownikom odsłuchania wiadomości głosowej przed wysłaniem jej na czacie. Dodatkowo nagrana wiadomość była publikowana na czacie zaraz po jej nagraniu, przez co osoby korzystające z aplikacji często wysłali przypadkowe wiadomości.

Jak korzystać z nowej funkcji?

  1. Otwórz okienko czatu z dowolną osobą/grupą osób
  2. Przytrzymaj ikonę mikrofonu w prawym dolnym roku i przesuń ją do góry w celu zablokowania nagrywania
  3. Zacznij mówić
  4. Po nagraniu wiadomości naciśnij ikonę “stop”
  5. Włącz przycisk “play” w celu odsłuchania wiadomości. Możesz przewijać palcem po pasku nagrania w celu przesłuchania konkretnych fragmentów.
  6. Włącz przycisk z ikoną kosza w celu usunięcia wiadomości lub ikonkę “wyślij” w celu jej udostępnienia na czacie

Nowa funkcja została już oficjalnie udostępniona przez WhatsApp i powinna być dostępna w aplikacji na iOS, Androidzie, przeglądarce i systemach komputerowych. Należy jednak pamiętać, że implementacja może zająć trochę czasu, a dodatek będzie docierał na urządzenia użytkowników w ciągu najbliższych dni.

Przypomnijmy, że to już kolejna funkcjonalność dodana przez twórców aplikacji w tym miesiącu. Tydzień temu do WhatsApp wprowadzono również dodatek umożliwiający ustawienie wygasania wiadomości. Dzięki temu użytkownicy mogą aktywować usuwanie wysyłanych i odbieranych wiadomości. Jak to działa? Otóż dane wpływające i wypływające do użytkownika zostają usunięte z serwerów firmy oraz urządzeń mobilnych po 24 godzinach, 7 dniach lub 90 dniach, w zależności od preferencji użytkownika.

To jednak nie wszystko, deweloperzy umożliwili również ustawienie funkcji usuwania wiadomości globalnie. Co to oznacza? Od tej pory, po włączeniu nowego dodatku, wysyłane i odbierane dane będą usuwane na każdym czacie użytkownika. Wcześniej osoba korzystająca z popularnego komunikatora, musiała ustawiać tę opcję kolejno dla wszystkich okienek czatu, co było dość irytujące.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/whatsapp-znikajace-wiadomosci-jak-ustawic

Jak donosi WABetaInfo już wkrótce do aplikacji powędrują dwa kolejne dodatki. Pierwszy z nich umożliwi wstrzymywanie i wznawianie nagrywania wiadomości głosowych. Druga natomiast umożliwi transkrypcję głosu z nagrań, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał już odsłuchiwać wiadomości głosowych z czatu, jako że wyświetlą się one w formie tekstu. Nie wiadomo, jednak kiedy wymienione wyżej funkcje zostaną wprowadzone do aplikacji.

WhatsApp wprowadza zmiany w polityce prywatności aplikacji

WhatsApp wprowadza zmiany w polityce prywatności dla europejskich użytkowników aplikacji, po nałożenia rekordowej grzywny przez Irlandzką Komisję ds. Ochrony Danych (IDPC) za naruszenie unijnych standardów ochrony danych.

Komunikatory w służbie FBI. Biuro dostaje dane z WhatsAppa i iMessage

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze może uzyskać dostęp do informacji o konkretnych użytkownikach popularnych komunikatorów - wynika z ujawnionych dokumentów. Najbardziej skłonne do współpracy z FBI są platformy WhatsApp i iMessage, najbardziej oporne - Signal i Telegram.

Dołącz do dyskusji: WhatsApp wprowadza funkcję podglądu wiadomości głosowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl