SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wi-Free od UPC już dla wszystkich, 500 Mb/s w przyszłym roku

Sieć UPC Polska w poniedziałek 26 maja br. udostępni usługę Wi-Free wszystkim klientom internetu z szybkością powyżej 30 Mb/s. Natomiast komercyjne wdrożenie internetu o prędkości do 500 Mb/s nastąpi najprawdopodobniej dopiero na początku 2015 roku.

Article

Wi-Free to bezpłatna sieć hotspotów, którą tworzą modemy Wi-Fi użytkowników internetu UPC. Mogą z niej korzystać wszyscy klienci usługi internetowej o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s. Udostępnić ją mogą z kolei ci klienci, którzy korzystają z internetu od 30 Mb/s i posiadają odpowiedni modem.

Usługa pilotażowo wystartowała w połowie kwietnia br. w Sopocie, a na początku maja br. pojawiła się też w Krakowie (poznaj szczegóły). Artur Dominiak, dyrektor zarządzania wartością klienta w UPC Polska, zapowiedział na środowej konferencji, że w najbliższy poniedziałek usługa udostępniona zostanie wszystkim klientom internetu spełniającym jej wymagania.

- Na początek dostęp do Wi-Free otrzyma 150-180 tys. klientów, a w ciągu trzech tygodni 600 tys. - poinformował Artur Dominiak. Taka jest liczba wszystkich abonentów internetu UPC z prędkością co najmniej 30 Mb/s. - Zainteresowanych tą usługą klientów korzystających z internetu o prędkości mniejszej niż 30 Mb/s będziemy przekonywać do przejścia do wyższego pakietu internetowego - podkreślił Grzegorz Esz, członek zarządu UPC odpowiedzialny za marketing.

Operator zapewnia, że hot spot nie obniża szybkości łącza internetowego klienta. Przy czym każdy abonent może z usługi Wi-Free zrezygnować. Dominiak podkreślił jednak, że spośród użytkowników biorących udział w pilotażu, zaledwie promil zdecydował się na taki krok.

UPC Polska w kwietniu br. rozpoczęła też testy internetu z prędkością do 500 Mb/s. Są one prowadzone wśród wybranych klientów z Krakowa, Łukowa, Łodzi, Pułtuska, Warszawy i Zakopanego. Termin wprowadzenia usługi internetowej z tą prędkością do oferty komercyjnej zależy od wyników tych testów.

- Jeśli wypadną dobrze, to nie wykluczamy, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Ale bezpiecznym terminem jest początek przyszłego roku - zapowiedział Artur Dominiak. Obecnie najwyższa oferowana komercyjnie prędkość przez UPC to 250 Mb/s dla klientów indywidualnych i 300 Mb/s dla klientów biznesowych. Grzegorz Esz poinformował, że w ciągu dwóch najbliższych lat UPC chce mieć w ofercie tylko dostęp do internetu o prędkości 120 Mb/s i wyższej.

Sieć UPC Polska na koniec marca br. miała w sumie 933,5 tys. klientów internetu (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wi-Free od UPC już dla wszystkich, 500 Mb/s w przyszłym roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl