SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wicedyrektorzy Trójki odwołani. Trwają prace nad ramówką

Zarząd Polskiego Radia odwołał z końcem sierpnia Marka Wiernika i Szymona Sławińskiego ze stanowisk zastępców dyrektora i wicenaczelnych Programu Trzeciego - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Na razie nie powierzono tych funkcji nikomu innemu, trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami.

fot. materiały prasoweArticle

Zmiany personalne w Trójce zaczęły się latem ub. roku. Wówczas Marek Wiernik wespół z Piotrem Kordaszewskim zostali powołani na stanowiska wicedyrektorów Trójki (sierpień 2020 roku), gdy odwołano Kubę Strzyczkowskiego, a nowym szefem anteny został Michał Narkiewicz-Jodko. Wówczas też prezes Agnieszka Kamińska ogłosiła zmianę profilu stacji: zaczęło pojawiać się w niej mniej polityki i publicystyki, a więcej audycji muzycznych.

Po kilku miesiącach, w grudniu ub.r. Kordaszewskiego odwołano ze stanowiska. Z kolei w marcu br. z fotelem dyrektora i redaktora naczelnego Trójki pożegnał się Michał Narkiewicz-Jodko (zastąpił go Paweł Kwieciński), zaś miesiąc później odszedł z Polskiego Radia drugi z jego zastępców – Mirosław Rogalski. Przestał wówczas też kierować Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. W maju Szymon Sławiński został zastępcą dyrektora i redaktora naczelnego radiowej Trójki – zastępując Rogalskiego – i na tym wówczas  zmiany się zatrzymały.

Marek Wiernik i Szymon Sławiński nie są już wicedyrektorami Trójki

Jak nas informuje biuro zarządu Polskiego Radia, z końcem sierpnia odwołano ze stanowisk obu wicedyrektorów i zastępców redaktora naczelnego anteny: Marka Wiernika i Szymona Sławińskiego.

- Nikt nie został powołany w ich miejsce i nie mam póki co zastępców - informuje portal Wirtualnemedia.pl p.o. dyrektora Trójki, Paweł Kwieciński.

Z naszych informacji wynika, że w Polskim Radiu trwają obecnie rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Trójki. Redakcja pracuje także "intensywnie nad nową, jesienną ramówką".

Póki co Marek Wiernik pozostaje na antenie ze swoimi audycjami („W tonacji Trójki”, „Trójkowi PoWiernik”). Nie ma planów, aby zniknął wraz z obwieszczeniem jesiennego układu programów.

W sierpniu do zespołu Programu Trzeciego dołączył Marcin Wąsiewicz, obejmując funkcję szefa redakcji słowa. Zastąpił na tym stanowisku Jacka Frentzela, który pozostał w redakcji jako wydawca. Z kolei z początkiem września do newsroomu anteny dołączył dziennikarz sportowy Marcin Grzywacz, jako komentator współpracujący ze Sportklubem i Eleven Sports.

Według badania Radio Track w okresie od maja do lipca br. Trójka miała 1,9 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 4,1 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Wicedyrektorzy Trójki odwołani. Trwają prace nad ramówką

114 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z pSSu
Słuszną linię ma nasza partia, oj słuszną ;)
odpowiedź
User
Lucy
Ciekawe czy kiedykolwiek jeszcze ci „staży” słuchacze Trójki wrócą do jej słuchania?
Czy zostaną na stałe w 357 lub nowym Świecie. Ja zdałam sobie sprawę, że w ogóle wykreśliłam trójkę z pamięci
odpowiedź
User
PZ
Kamińska powinna zostać odwołana bo prowadzi radio do upadku
odpowiedź