SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wicenaczelny „Niedzieli” ks. Paweł Rytel-Andrianik rzecznikiem Episkopatu

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, wykładowca akademicki i zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Niedziela”, objął stanowisko rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, opuszczone niedawno przez ks. Józefa Klocha.

Ks. Paweł Rytel-AndrianikArticle

Ks. Paweł Rytel-Andrianik ma 38 lat. Jest kapłanem diecezji drohiczyńskiej, święcenia kapłańskie przyjął 14 lat temu.

Jest magistrem teologii, licencjuszem teologii biblijnej, licencjuszem nauk biblijnych i archeologii, mistrzem w studiach orientalnych, nauczycielem tytularnym w zakresie Biblii i archeologii, doktorem nauk biblijnych oraz doktorem studiów orientalnych. Studiował w Rzymie, Jerozolimie i Oxfordzie. Posługuje się 16 językami obcymi, m.in. angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i współczesnym hebrajskim.

Wykłada na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, w Wyższym Seminarium Duchownym w  Drohiczynie i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jest zapraszany na konferencje w kraju, a także do Izraela, Anglii, Włoch, Stanów Zjednoczonych.

Jest zastępcą redaktora naczelnego „Niedzieli” i jej delegatem ds. Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu. Redaguje też „Wiadomości Diecezjalne. Pismo Urzędowe Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie”. Napisał trzy książki i ponad 300 artykułów z dziedziny życia Kościoła, biblistyki oraz judaistyki.

Został odznaczony Medalem Powstania w Getcie Warszawskim, Krzyżem Papieskim Diecezji Drohiczyńskiej  oraz godnością kanonika nadliczbowego Drohiczyńskiej Kapituły Katedralnej.

Dwa miesiące temu z funkcji rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, po 12 latach pełnienia jej, odszedł ks. Józef Kloch (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Wicenaczelny „Niedzieli” ks. Paweł Rytel-Andrianik rzecznikiem Episkopatu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
Powodzenia!
odpowiedź