SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Więcej firm płaci abonament RTV, zaległości mniejsze o 2,5 mln

KRRiT podaje, że w br. liczba zarejestrowanych abonentów RTV wzrosła o ok. 22,5 tys., a ogólne zaległości abonamentowe - spadły o 2,5 mln zł. Abonament płaci więcej firm, za to częściej zalegają z tym gospodarstwa domowe.

Z danych Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wynika, że na koniec ub.r. zarejestrowanych było dokładnie 6 887 882 abonentów RTV, natomiast na koniec lipca br. było ich już 6 910 331. Znacząco wzrasta liczba  podmiotów gospodarczych rejestrujących odbiorniki radiowe i telewizyjne, a także tych terminowo płacących abonament. Z drugiej strony nastąpił też ogólny wzrost liczby abonentów zalegających z tą opłatą opłatami i tych ustawowo z niej zwolnionych, za to spadła liczba gospodarstw domowych terminowo płacących abonament.

>>> KRRiT: w 2013 roku wpływy abonamentowe spadną o 70 mln zł

KRRiT informuje, że na koniec lipca zaległości abonamentowe wynosiły 2 136 900 tys. zł, czyli o ok. 2,5 mln mniej niż na koniec ub.r. Jednocześnie wzrosły wpływy uzyskiwane przez Pocztę Polską w wyniku ściągania zaległości abonamentowych, po akcji upomnień wysyłanych do abonentów zalegających z tą opłatą (przeczytaj więcej o tych działaniach).

Dołącz do dyskusji: Więcej firm płaci abonament RTV, zaległości mniejsze o 2,5 mln

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nie frajer
Wszyscy którzy płacicie jesteście frajerami
odpowiedź